Альона Ротова, Херсонщина: Сьогодні є всі передумови для успішного проведення реформи розвитку регіонів

27.09.15

Альону Ротову добре знають на Херсонщині. Причому в різних іпостасях: як бізнес-леді, котра створила кілька успішних підприємств, як депутата міської та обласної рад різних скликань, як активного політика і громадського діяча, спеціаліста житлово-комунального господарства, як державного чиновника, для якого справа, результат роботи завжди були важливішими за придворних інтриги й політичні розборки.

Сьогодні Альона Ротова балотується до Херсонської обласної ради за списком партії «НАШ КРАЙ». Вона розповіла про причини свого рішення і завдання, які ставить перед собою.

Чому ви вирішили знову стати депутатом облради і чому йдете на вибори саме з партією «НАШ КРАЙ»?

За час роботи на держслужбі я зрозуміла, що потрібно змінювати саму систему управління державою, регіоном, містом. Тоді можна зробити набагато більше для країни, для нашої Херсонщини та її мешканців. За роки роботи мені вдалося згуртувати навколо себе команду справжніх професіоналів, здатних проводити в життя реформи, а не імітувати їх.

Мені прикро і боляче спостерігати, як наш благодатний край, наша Херсонщина і її прекрасні люди животіють у злиднях, раз за разом розчаровуючись у брехливих гаслах і політиках, які знову ведуть не туди. Душа болить за наш край, мешканці якого гідні кращого життя, і я хочу бути з тими, хто не базікає, а реальними справами довів: ми це можемо і зробимо!

Тому я вирішила балотуватися до обласної ради, бо розчарована в політиках, але впевнена в людях, які хочуть жити краще і готові поборотися за краще життя. Вірю, що люди змінилися, вони більше не хочуть так жити. Вірю, що спільними зусиллями нам вдасться перетворити рідну Херсонщину. У всіх нас сьогодні є бажання і воля до реальних змін.

Не приховую, я отримувала пропозиції «поборотися за владу» і від інших політичних сил, але це були проекти саме «боротьби за владу» і нічого більше. Більшість наших політиків хочуть тільки цього, хочуть прийти у владу і використовувати цю владу виключно для себе коханих, але ніяк не для користі справи і людей. Я є прагматиком і не вірю в «нових суперменів», які поки що нічим себе не проявили, які розповідають, що при їхньому керівництві скоро настане рай на землі. Я не довіряю політикам, котрі говорять гучними гаслами. Тому прийшла туди, де зібралися люди, яких знаю багато років, бачила, чого вони домоглися в житті, вірю їхнім словам і вчинкам, тому, що вони вже зробили для нашого краю, і твердим обіцянкам, які вони цілком здатні виконати на Херсонщині. Ви знаєте, в цивілізованих країнах у владу йдуть люди, котрі вже відбулися, – щоб змінити на краще життя інших людей, а не «нові борці», які рвуться в політику лише для того, щоб покращити тільки власне життя.

Сьогодні модно всіх гребти під одну гребінку, говорити, що всі навколо злодії. Я ніколи не погоджуся з такою позицією, не буду безпідставно звинувачувати кого б то не було. Оцінку діяльності кожної людини має давати суд, а оцінку політику дадуть люди на виборах. Я вірю в те, що в «НАШ КРАЙ» прийшли творці.

Ви не боїтеся знову зануритися в брудну кухню виборів, спостерігати, як нові політики будують власну кар’єру на нищівній критиці «колишніх»?

Ми не збираємося реагувати на безпідставне критиканство і чорний піар, бачили вже чимало брудних політтехнологій – адже більше опонентам запропонувати нічого. Нехай критикують, якщо більше нічого не вміють, а ми реалізовуватимемо свою позитивну і відкриту програму покращення життя мешканців Херсонщини.

Як кажуть, усі витримали паузу, дали «новим» проявити себе, і результат бачить багато хто… Тепер ми пропонуємо свої варіанти вирішення проблем, але не на основі абсолютної критики, а з конструктивних позицій: я завжди сповідувала принцип «критикуючи – пропонуй». І ми пропонуємо, а люди порівняють і виберуть тих, кому повірять.

Я звикла не критикувати, а плідно працювати. Готова співпрацювати з усіма, хто працюватиме на благо Херсонщини разом зі мною. Я завжди відповідаю за свої слова і за результат. Не пасую перед кризами, яких пережила вже чимало. Кризи закінчаться тоді, коли всі ми почнемо злагоджено і конструктивно працювати, проявимо себе в справі.

Сьогодні оголошені людям реформи знову забуксували через політичних розбіжності між партіями, через боротьбу кланів за владу. Але зараз, вперше в історії України, настав унікальний час, коли люди змінили ставлення до влади – повернення до минулого вже не буде, і політика повинна відійти на другий план. Сьогодні є всі передумови для успішного проведення реформ та розвитку регіонів, до цього я прагнула останні десять років.

Але поки що все в регіонах гальмується через те, що у владу прийшло багато непрофесіоналів. Відбір чиновників здійснювався не за діловими якостями, а за принципом політичної належності або особистої відданості. Тому народ на Херсонщині дивується: ну ось вибрали нових, а все одно все погано, нічого не змінюється на краще. Президент і уряд проголосили курс на реформи, а місцеві керівники як і раніше нічого не роблять, медитують, потопаючи у м’яких кріслах. Саме через них падає рейтинг вищестоящої влади, і, звісно, люди не стануть довго з цим миритися. Потрібно чути свій народ.

Я патріот нашої єдиної і неподільної України. Будь-яка сфера діяльності, з якою доводиться стикатися, мені по силі. Я не боюся роботи. А ось що мене сьогодні вражає, так це непрофесіоналізм. Коли люди беруться за справи, в яких зовсім нічого не тямлять.

Ви як і раніше сподіваєтеся, що настане час, коли на зміну непрофесіоналам прийдуть фахівці і побудують нову країну?

Звісно! Здоровий глузд обов’язково переможе. Керівництво країни та області не може не розуміти, що для досягнення результату потрібно завжди дотримуватися актуального принципу «кадри вирішують все». Тому майбутнє – у плідній співпраці молодих та енергійних активістів і досвідчених фахівців, які знають свою справу і довели свою спроможність.

Саме такий підхід сповідують у партії «НАШ КРАЙ», де для блага суспільства, регіону і країни загалом вдалося об’єднати людей, яким під силу змінити ситуацію в регіоні. Херсонщина переживала і переживе ще не одну революцію і реформацію. Просто хотілося б, аби ми всі робили висновки з того, що вже було реально зроблено для нашого краю, і будівельники майбутнього не повторювали помилок минулого.

Вірю, що прийде час, коли слова й обіцянки про перетворення і реформи врешті-решті втіляться в реальні справи. І я готова з повною віддачею сприяти розвитку рідної Херсонщини, бо знаю, що потрібно зробити і як це втілити в життя.