Олександр Фельдман, Харківщина: Нам потрібні люди зі знанням реальних проблем громад і готовністю працювати

17.09.15

Співголова партії «НАШ КРАЙ» народний депутат України Олександр Фельдман розповів про завдання партії та шляхи вирішення конкретних проблем регіону.

Сьогодні ви – лідер партії «НАШ КРАЙ» у Харківській області. Чому обрали для себе саме цю політичну силу?

«НАШ КРАЙ» об’єднав людей, головним завданням яких не є похід у велику політику для власного кар’єрного зростання. Ніхто з нас не прагне зайняти високе крісло в Києві. Ми всі націлені на роботу в своїх регіонах. Ви знаєте, це – велика відповідальність і виклик для нас. На відміну від багатьох політичних сил, які перед кожними виборами обіцяють навести лад у країні, відродити, підтримати, говорять про відкритість, справедливість, «НАШ КРАЙ» фокусується на вирішенні проблем місцевих громад. Те, що ми робимо і будемо робити, люди зможуть реально побачити, відчути, як кажуть, на собі. А погодьтеся, складно перевірити і побачити виконання глобальних обіцянок про наведення пладу в країні.

Партія «НАШ КРАЙ» сповідує принципи регіонального патріотизму. Що особисто ви вкладаєте в це поняття?

Для кожної людини батьківщина починається з близьких і рідних людей, з рідної вулиці, села, міста. І як би не складалася наша доля, ми йдемо по життю з пам’яттю і вдячністю у серці до землі, на якій народилися, та до людей, які були і є поруч з нами.

Кожному з нас рідний край дав багато. І приходить момент, коли хочеться зробити щось важливе і корисне для рідної землі і земляків. Справжній сенс патріотизму саме в таких дієвих проявах. І не важливо, які у вас можливості. Недарма кажуть, що краще запалити маленьку свічку, ніж постійно лаяти темряву. Якщо кожен почне наводити лад у своєму рідному домі, у України є шанс стати квітучою і благополучною країною.

Чи є у харківській команді «НАШОГО КРАЮ» ваші відомі земляки?

Я не знаю, що ви вкладаєте в поняття «популярність». Харківська команда «НАШОГО КРАЮ» складається з гідних людей, які користуються повагою і авторитетом у своїх громадах. У своєму районі, селищі, селі вони добре відомі людям завдяки власному ставленню до справи, професіоналізму, людським якостям. «НАШ КРАЙ» – це не партія весільних генералів. Я вам скажу, що ми віддамо перевагу бачити в нашій команді керівника гуртка в сільському клубі, а не народного артиста; вчителя фізкультури, а не іменитого спортсмена. Нам не потрібні регалії й широка популярність, нам потрібні люди зі знанням реальних проблем громад і готовністю працювати.

Які основні виклики сьогодні стоять перед місцевими громадами? Чи є у «НАШОГО КРАЮ» рецепти, як навести лад у вашому місті та області?

Я завжди вкрай насторожено ставлюся до гучних передвиборчих обіцянок і простих рецептів, які можуть раз і назавжди вирішити всі проблеми міста й області. Більше того, я впевнений, що простих рецептів не існує. Кожна конкретна проблема кожної конкретної громади має свою історію і свою специфіку. І ті, хто обіцяє вирішити її відразу, – популісти, якщо не сказати жорсткіше – брехуни. Безумовно, є проблеми, характерні абсолютно для кожної громади. Приміром, елементарний нестача коштів. Протягом не одного року ми латаємо дірки в бюджеті. «НАШ КРАЙ» виступає за фінансову самодостатність громад. Це означає, що більше 50% зароблених грошей (податків, зборів) повинні залишатися на місцях. Це справедливо – люди заробили, і вони мають відчути, що їхні гроші на них самих і працюють. Ми категоричні в нашій позиції, що кожен громадянин повинен мати швидкий і зручний доступ до інформації про бюджетні витрати: на школи, дитячі садки, лікарні, ремонт доріг. Ми – за забезпечення відкритості інформації про бюджет. А то виходить, що в сім’ї мама, тато і бабуся – всі працюють, всі сплачують податки, і чималі. І при цьому – в школу дитині на ремонт здай гроші. Не дай Бог, близька людина потрапляє до лікарні – ліки купите самі, розбита дорога не ремонтується роками. Люди мусять знати, куди і на що йдуть їхні гроші. І тоді вже відповідь чиновників «немає грошей», що набила оскомину, нікого не влаштує. Скільки громада не заробить, як кажуть, все наше. Це як у сім’ї: у дбайливих господарів навіть при обмеженому бюджеті ніхто голодним і холодним не буде. За кожним із 10 кроків «НАШОГО КРАЮ» стоїть величезна робота. Це кроки важкою і тернистою дорогою, але, як кажуть, дорогу здолає той, хто йде.

Які останні ініціативи «НАШОГО КРАЮ» у вашому регіоні і яка від них користь для мешканців міста та області?

У нашій команді кожному є що пред’явити громаді, і не лише, як багато хто робить, під камери в період виборчої кампанії. У «НАШОМУ КРАЇ», приміром, мери Ізюма та Куп’янська. Це фактично прифронтові міста. Люди на роботі з ранку до ночі. І те, що ці міста живуть у непростий час практично в штатному режимі, їхня велика заслуга. У нас в команді немає крикунів і популістів, у нас всі – робочі конячки. І при цьому – люди принципові.

Однією з наших останніх ініціатив є створення банку соціальних ідей. Ми вже отримали більше сотні пропозицій від наших земляків. Щотижня збираємося робочою групою для обговорення та аудиту пропозицій, що надійшли. Ті з них, які реальні і справді працюватимуть на громаду, стануть частиною передвиборчих програм наших кандидатів. Зовсім скоро – через тиждень – ми приступимо до рейтингування ідей. Наші експерти – представники громад, ті, кого люди знають і кому довіряють: вчитель, фельдшер, листоноша. Ми віримо тільки у спільну роботу та солідарну відповідальність.