6 з 7 школярів Кабмін «оздоровить» на асфальті

01.06.16

З двох мільйонів школярів, які за заявою міністра соцполітики мають бути охоплені оздоровленням та відпочинком цього літа, більшість не виїжджатиме за межі міст та «оздоровлятиметься» на асфальті. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, коментуючи засідання уряду.

За його словами, у день захисту дітей подібні заяви влади звучать особливо цинічно. «З двох мільйонів школярів, які за заявою міністра соцполітики мають бути охоплені оздоровленням та відпочинком цього літа, більшість не виїжджатиме за межі міст та відпочиватиме «на асфальті». Оздоровити заплановано лише 620 тис. дітей шкільного віку з 4 млн. Інші у більшості відпочиватимуть вдома або у пришкільних таборах, тобто 6 з 7 школярів «оздоровлятимуться» на асфальті», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він нагадав, що ще місяць тому партія наголошувала, що літнє оздоровлення і відпочинок дітей під загрозою, оскільки Міністерство соціальної політики вчасно не оприлюднило дані, яким чином і, головне, за чиї кошти, цей процес буде організовано. «Партія «Наш край» неодноразово вимагала від уряду подати до парламенту зміни до бюджету на цей рік, аби збільшити фінансування літнього відпочинку дітей. Але нічого зроблено не було», – поінформував співголова партії.

«У результаті на оздоровлення і відпочинок школярів місцеві бюджети витратять загалом понад 681 млн гривень. Решта видатків – інші джерела фінансування, зокрема і власні кошти батьків. Сьогодні Уряд і міністр соцполітики фактично підтвердили, що основний тягар фінансування літнього оздоровлення дітей перекладено на місцеві бюджети», – підкреслив Олександр Мазурчак.

Партія «Наш край» вимагає від влади, щоб після завершення літнього сезону Кабмін спільно з місцевими радами розпочали розробку комплексної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2026 рр. «Програма має містити положення про повернення у власність громад всієї незаконно відчуженої інфраструктури оздоровлення та проведення поточного і капітального ремонтів закладів оздоровлення і відпочинку. Окрім того, слід законодавчо закріпити фінансування на оздоровлення дітей у відсотку до ВВП», – підсумував Олександр Мазурчак.