“Наш край” виступив з ініціативою створити в Харкові програму поводження з небезпечними побутовими відходами

17.10.18

Глава фракції «Наш край» в Харківському Міській раді Андрій Колос виступив з ініціативою щодо створення робочої групи з розробки програми поводження з твердими небезпечними побутовими відходами.

Він зазначив, що на сьогоднішній день в Харкові немає відповідної програми по поводженню і утилізації твердих небезпечних побутових відходів, таких як батарейки, акумулятори, люмінесцентні лампи та інші.

«Одна викинута на звалище батарейка створює небезпечну для життя забруднення землі площею 20 квадратних метрів і отруює до 400 літрів грунтових вод. Ніхто не застрахований від того, що така вода не потрапить в їх будинок», – заявив Андрій Колос.

Він зазначив, що в багатьох містах України були запущені і вже активно працюють муніципальні програми зі збору та утилізації небезпечних твердих відходів. Однак виходячи з відповіді департаменту житлово-комунального господарства, комунальні підприємства Харкова не мають ліцензії на зберігання, перевезення та переробку небезпечних побутових відходів.

«Харків не повинен залишитися осторонь від таких проектів. Незважаючи на те, що деякі великі магазини на добровільних засадах вже відкрили пункти прийому батарейок, городяни на достатньому рівні не освічені з даного питання. Люди похилого віку, що працюють люди або студенти іноді просто не знають куди нести цей «небезпечний» сміття. Частина людей не можуть дістатися до пунктів прийому через завантажений графік або віддаленості», – заявив Андрій Колос.