Жителів Запорізької області змушують за власний кошт виносити лічильники води за межі домоволодінь

13.09.2113 09 zaporozhe - Жителів Запорізької області змушують за власний кошт виносити лічильники води за межі домоволодінь

Жителі Вільнянського району вже другий рік ведуть боротьбу з КП «Облводоканал» щодо примусових перенесень лічильників води на лінію розмежування. Сама процедура фінансово й технічно повністю лягає на плечі власників, а підприємство продовжує нараховувати зайві куби води, які громадяни насправді не використовують. Чисельні скарги, акції протесту та позови до суду не допомагають зрушити справу з критичної точки.

 

Про це повідомляє депутат Вільнянської міської ради від партії «Наш край» Сергій Литвиненко.

«Місцеві депутати та активісти вже не раз виходили на акції протесту проти діяльності КП «Облводоканал». Працівники комунальної служби вже дійшли до того, що коли в будинку потрібно зробити планову повірку лічильника, то його розпломбовують  і залишають як є. Мовляв, закупіть будівельний матеріал, найміть самостійно робітників, щоб вирити колодязь, а потім ми вам запломбуємо знову. Для малозахищених верств населення та тих, хто потребує соціальної допомоги, 8-15 тисяч гривень (саме стільки в середньому коштує процедура перенесення) сума просто непіднімна», — говорить депутат.

Сергій Литвиненко зазначає, що зі своєю проблемою жителі Вільнянську навіть звертались до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Отримане роз’яснення теж вказує на порушення прав споживачів та незаконність діяльності  КП «Облводоканал».

Згідно з Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», прийнятим у 2017 році, обов’язкового перенесення не потребують вузли обліку води, встановлені до набрання цим законом чинності. А згідно зі ст. 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» у разі відсутності відповіді від власника, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку здійснює сам оператор зовнішніх інженерних мереж.

«Обурення додають ще й платіжки за використання води, які в червні сягали кількох тисяч гривень. Прикриваючись сезоном поливу, підприємство нараховує оплату не за реальними показами, а за нормативами, що значно перевищують витрати. Були випадки, коли на лічильнику використано 2 куби, а в платіжку вписані всі 10, ніби-то використані на полив. Комунальне підприємство звинувачує жителів в постійному «зникненні» води на круглу суму. Але вся проблема насправді в старих трубах, які лежать в землі ще з 1960-х років та потребують  заміни», — говорить Сергій Литвиненко.

«Наш край» вимагає від влади звернути увагу на діяльність комунальних служб та більш ретельно здійснювати контроль над їх виконанням своїх обов’язків. КП «Облводоканал» цілеспрямовано порушує права жителів Вільнянського району, а всі позови до суду та офіційні звернення лише відкладають у далекий ящик.  Людям не залишається нічого іншого, як писати чисельні скарги, виходити на акції протесту та вірити, що колись їх нарешті почують.