«Відкрити продуктові ринки – врятувати село!»

27.04.20

Заява

 

«Відкрити продуктові ринки – врятувати село!»

Шановний пане Президенте!

Через карантин влада розділила нас на десятки тих, хто гарно живе, і мільйони тих, хто змушений виживати.

На десятки великих торгових мереж, які працюють, і мільйони підприємців, які змушені простоювати та закриватись.

Це звернення якраз спрямоване на захист мільйонів жителів сіл, селищ, містечок, де одним із засобів виживання залишився продуктовий ринок.

В Україні склалася надзвичайна ситуація із забезпеченням населення дешевою плодоовочевою продукцією. Особливо важливим є забезпечення продуктами харчування людей під час карантину у зв’язку з епідемією Covid-19.

Через закриття або обмеження роботи плодоовочевих ринків було порушено логістичний ланцюг, а саме надходження продукції від сільського виробника (особливо середнього та дрібного) до покупця в місті.

Це вдарило не лише по селянським та фермерським господарствам, а й по жителям міст.

Для прикладу, ціна на редиску в супермаркеті складає 25 гривень на сьогодні, ціна ж у селянина – 1 гривня. Це приводить фактично до неможливості реалізації ранньої продукції, знищення її прямо на полях та городах.

Така ситуація катастрофічна як для малозабезпечених людей у містах, які не можуть отримати цю продукцію, так і для виробників продукції, тому що для більшості з них є єдиним джерелом доходу.

Депутати місцевих рад вже ініціювали відновлення роботи ринків. Наприклад представники партії «Наш край» у місцевих радах по всій Україні вже запропонували розробку планів громад щодо відновлення роботи ринків.

Вимагаємо терміново відкрити всі плодоовочеві ринки, встановивши на них пункти контролю за дотриманням правил торгівлі під час карантину.

Відкриємо продуктові ринки – врятуємо село!