З батьків перестануть брати гроші за аналізи і рентген

11.03.16

Часом для того, щоб проблема перестала бути глобально нерозв’язною, досить грамотно розподілити наявні в місцевих бюджетах кошти. Так, чернігівська міськрада ухвалила рішення про виділення 1 млн грн на рік на фінансування двох дитячих поліклінік міста. Ініціатором стала головний лікар дитячої поліклініки №2, депутат від партії «Наш край» Ганна Якубова, яка понад 25 років бореться з бюджетними дірами у фінансуванні охорони здоров’я дітей.

– Система охорони здоров’я дітей у буквальному сенсі розпадається геть. Батькам доводиться купувати все – вату, шприци для щеплень тощо – те, чим медустанови повинні бути забезпечені за допомогою держави. Коштів з міськбюджету вистачало тільки на зарплату і комунальні платежі. Доводилося звертатися до батьків за благодійними внесками. На практиці це виглядало так: якщо твоїй дитині потрібен аналіз, а в лабораторії немає реактивів, доводилося купувати їх самостійно, – пояснює ситуацію Ганна Якубова.

За нинішньої кризи знайти десять-двадцять гривень людині з хворою дитиною нелегко. Завдяки тому, що вдалося домогтися фінансування з міського бюджету, ми зможемо надавати найнеобхідніші послуги безкоштовно. Серед них – 16 видів аналізів, рентген, УЗД, кардіограма. Якщо хтось із батьків вважатиме за потрібне допомогти поліклініці, відмовлятися не будемо, але і старцювати більше не будемо.