“Укрзалізниця” може знизити вартість квитків щонайменше на 20%, – “Наш край”

30.03.18

Закуповувати нові вагони за рахунок ліквідації корупції, а не підвищення цін на квитки вимагає від керівництва “Укрзалізниці” партія “Наш край”. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, у квітні Укрзалізниця планувала підвищити вартість квитків на 12%.

“Зараз є затримка з погодженням наказу, але поки що не було заяв про відмову від цих планів. Керівництво УЗ вважає, що ми з вами повинні купити їм нові вагони та для цього планує підвищити вартість квитків на 12%. Очікують, що чистий прибуток становитиме 700 млн грн на рік, за які хочуть купити 60 нових та модернізувати 265 старих вагонів. При цьому, за свідченням міністра інфраструктури, втрати держави від корупції та непрозорих тендерів на Укрзалізниці становлять 15 млрд грн на рік. Українці не мають компенсувати корупцію в Укрзалізниці та купувати вагони за свої гроші”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, якщо ліквідувати корупцію на Укрзалізниці, можна буде купити значно більшу кількість нових вагонів та модернізувати все підприємство.

“Якщо за 700 млн грн можна купити 60 нових вагонів та модернізувати 265, то за 15 млрд грн можна купити 1 000 нових вагонів, а на решту модернізувати все підприємство. Або знизити вартість проїзду щонайменше на 20%. Достатньо ліквідувати корупцію”, –  переконаний Олександр Мазурчак.

«Наш край», наголосив співголова партії, вимагає від керівництва «УЗ» зосередитися на ліквідації корупції, а на зекономлені гроші закупити нові вагони.

«Ми закликаємо ГПУ, НАБУ, САП, СБУ та Національної поліції посилити боротьбу із корупцією та хабарництвом в «УЗ». Реформи для людей, а не люди для реформ», –підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, “Укрзалізниця” має намір на 12% підвищити ціни на квитки з 1 квітня. За повідомленням Мінінфраструктури, наказ про підвищення тарифів на залізничні пасажирські перевезення на 12% з 1 квітня і 1 жовтня ще знаходиться на узгодженні в ряді органів.