У Всесвітній день донора “Наш край” долучився до здачі крові

14.06.17

кров14 червня, до Всевітнього дня донора представники “Нашого краю” здали кров у Чернігівській обласній станції переливання крові.

За словами представника “Нашого краю” Юрія Музики, здавати кров потрібно регулярно.

“Такі акції потрібно проводити регулярно, оскільки потреба у переливанні крові може виникнути у будь-який момент. Хочемо, аби наш колективний крок став прикладом для інших, популяризував і формував культуру донорства у нашій країні. Особливо це важливо для підтримки поранених, їх порятунку та реабілітації», – підкреслив Юрій Музика.

За словами головного лікаря медичного закладу Павла Герасименка, сьогодні на станціях переливання крові до здачі крові застосовують європейські підходи.

“Зараз на станції переливання крові запроваджуються європейські підходи до цієї процедури. Йдеться, як про безпеку донорів, так і пацієнтів, яким цю кров та її компоненти вводять. Компоненти крові зараз прирівняно до лікарських засобів, і до нас такі ж вимоги, як до фармакологів. А це використання сучасних технологій», – пояснив Павло Герасименко.

Щодня на станції переливання крові процедуру донації проходять 50-70 донорів. У Всесвітній день донора крові їх кількість збільшується.

Загалом у Чернігівській області налічується понад 1200 почесних донорів крові (це звання присвоюється людям, які безкоштовно здали 18 літрів крові).

Як відомо, 14 червня відзначають Всесвітній день донора. У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

Ініціаторами проведення 14 червня Всесвітнього дня донора виступили чотири міжнародні організації- ВООЗ, Міжнародна федерація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародна Федерація Організацій Донорів Крові і Міжнародне товариство з переливання крові.