У Миколаєві «Наш край» почав створення потужного футбольного кластера

21.07.17

У Миколаєві «Наш край» почав створення потужного футбольного кластера. Про це стало відомо під час зустрічі Громадської спілки МФК «Миколаїв» з любителями футболу, представниками депутатського корпусу, журналістами.

Під час зустрічі попечитель клубу, депутат Миколаївської міської ради від партії «Наш край» Сергій Кантор заявив про те, що клуб пройшов процес перереєстрації і тепер має статус «громадського союзу». Вперше за столітню історію миколаївського футболу, адміністрація клубу і футболісти виходять за межі поля і починають займатися соціальним проектуванням.

Першою ластівкою, за словами Сергія Кантора, може стати проект Кластер «Миколаївський Футбол», мета якого вибудувати нову систему підготовки професійних спортсменів для миколаївського футболу, починаючи з дитячо-юнацьких шкіл, закінчуючи дорослим складом команди МФК «Миколаїв».

20106344 1905381139701305 122427875568859357 n - У Миколаєві «Наш край» почав створення потужного футбольного кластера

«Система підготовки футболістів на сьогоднішній день прогнила геть. Ми розуміємо, що якщо продовжувати нічого не робити, вже завтра миколаївський футбол буде втрачено для міста. Запуск цього проекту – це необхідність. Адже якщо не буде системи – не буде якісної підготовки, а якщо не буде підготовки – не буде професіоналів, а, отже, і перемог», – зазначив Сергій Кантор.

Він додав, що проектом передбачено починати підготовку футболістів для МФК «Миколаїв» ще в спортшколах. У разі запуску проекту, клуб запропонує школам матеріальну і фінансову допомогу для того, щоб спортсмени були одягнені, взуті, мали все необхідне для занять. У тому числі передбачено забезпечення правового захисту футболістів.
Для створення вертикалі, що постійно забезпечуватиме можливість професійного росту для юних миколаївських футболістів, Клубом вже зроблений перший крок – створено команди U 19 і «Миколаїв – 2».

У короткостроковій перспективі МФК «Миколаїв» планує також створення команди U 17 для того, щоб заповнити порожнечу вертикалі підготовки професійних футболістів. А в середньостроковій перспективі вирішено створити жіночу команду.

За словами головного тренера футбольного клубу Руслана Забранського, давно пора почати роботу над тим, щоб у МФК «Миколаїв» з’явилося жіноче обличчя.

«Ми щиро сподіваємося, що миколаївці підтримають нас у цій нелегкій починанні – розвитку футбольного кластера. У 2020 році миколаївському футболу 100 років. Ми хочемо відзначити ювілей з хорошими результатами, а для цього «Кластер «Миколаївський футбол» має запрацювати», – підкреслив Руслан Забранський.

Головний тренер миколаївців представив і новачків першої команди: воротаря Вадима Дмитроченко, захисників Василя Гаврилюка, Михайла Цебро, Олександра Лучик, півзахисників Сергія Герасимця, Романа Попова і нападника Ігоря Сікорського. Також до уваги гостей зустрічі був представлений і новий член тренерського штабу – Юрій Ярошенко, який зайняв місце помічника головного тренера.

По закінченню зустрічі всі бажаючі змогли сфотографуватися і взяти автографи у гравців і тренерського штабу МФК «Миколаїв».