У депутатів залишився місяць, щоб не допустити хаосу у сфері управління багатоповерхівками, – Олександр Мазурчак

27.05.16.jpg - У депутатів залишився місяць, щоб не допустити хаосу у сфері управління багатоповерхівками, – Олександр Мазурчак

На мешканців багатоповерхівок чекає неконтрольоване підвищення квартплати, зниження якості житлових послуг та прихід шахраїв до управління, якщо не відтермінувати на півроку норму профільного закону про обов’язкове призначення управителя. Таку думку висловив сьогодні співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак під час круглого столу «ЖКГ після 1 липня: крах системи чи нове дихання?».

На його думку, влада повністю провалила підготовку переходу до змін в управлінні багатоповерхівками, які набувають чинності з 1 липня.

«У Верховної Ради є місяць, щоб не допустити хаосу у сфері управління багатоповерхівками та відтермінувати норму закону про управління багатоквартирними будинками принаймні на півроку про призначення місцевою владою управителя багатоповерхівкам, які не визначились з формою управління. Якщо це не буде зроблено, на мешканців таких будинків чекає неконтрольоване підвищення квартплати, зниження якості житлових послуг та, не виключено, прихід шахраїв», – заявив Олександр Мазурчак.
За цей час, зазначив він, держава має повністю підготувати людей до цих змін.

«Люди не готові і не розуміють змін, які на них чекають. Мешканці багатоповерхівок на сьогодні дезорієнтовані та не можуть здійснити усвідомлений вибір. Разом з тим, норми закону не передбачають дострокового розірвання угоди з призначеним управителем, що значно звужує права людей на управління їх майном. Ці зміни також слід внести до закону про управління багатоквартирними будинками», – поінформував співголова партії «Наш край».
Окрім того, за словами Мазурчака, наміри передати застарілий житловий фонд України в управління мешканців та зволікання влади із встановленням лічильників на тепло ставлять людей в нерівні умови, що неприпустимо, особливо за таких високих тарифів на тепло:

«У планах уряду до кінця року обладнати побудинковими лічильниками тепла лише 80% будинків. Як результат, в опалювальному сезоні 2016/2017 мешканці різних населених пунктів, а то й різних будинків в межах одного населеного пункту, будуть отримувати в платіжках відчутно різні суми. Це – несправедливо та потребує вирішення до моменту переходу в нові умови управління будинками», – підсумував Мазурчак.

Як відомо, партія «Наш Край» наполягає на відтермінуванні норм закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» принаймні на 6 місяців до 1 січня 2017 року. Відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді.

На думку представників партії, піврічного строку буде достатньо для обладнання всіх багатоквартирних будинків лічильниками за рахунок постачальників послуг та, у разі проведення державою якісної інформаційної кампанії, визначеності мешканцями з формою управління їх спільним майном.