У Батурині відбулось козацьке свято

26.06.17

Кілька тисяч учасників зібрало традиційне козацьке свято у Батурині, яке відбулось 25 червня за підтримки “Нашого краю”.

Офіційні заходи розпочалися на Цитаделі. Там батуринці та гості міста стали учасниками молебню та церемонії покладання квітів до пам’ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року.

З словами настоятеля Свято-Покровського храму м. Батурина отця Романа, сьогодні існують паралелі між трагічною сторінкою знищення Батурина у 18 столітті та подіями на сході України.

“Потрібно розбудовувати Україну у собі та берегти собори своїх душ”, –  зазначив о.Роман.

unnamed 2 1 300x225 - У Батурині відбулось козацьке свято

 

 

 

 

 

 

 

Продовжили свято урочистим покладанням квітів до скульптурної композиції «Гетьмани. Молитва за Україну» та пам’ятника Шевченку. Потім урочистою ходою жителі і гості міста у супроводі духового оркестру філармонійного центру вирушили на Співоче поле, де відбулося урочисте відкриття свята та концертна програма.

Гостей свята вітали представники “Нашого краю” міський голова Батурина Леонід Душа та перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, а також заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова та народні депутати України.

У своїх привітаннях, вони підкреслили символічність святкування напередодні Дня Конституції України, адже автор першої конституції Пилип Орлик свого часу жив і працював у Батурині.

unnamed 1 1 300x225 - У Батурині відбулось козацьке свято

 

 

 

 

 

 

 

“Головною метою козацького свята є пам’ять про своїх дідів та прадідів”, – зазначив Леонід Душа.

Музичним гостем козацького свята став гурт «KOZAK SYSTEM». Народні гуляння і розваги у Батурині тривали упродовж дня.

19424414 1208888409236683 635109780245399659 n 300x225 - У Батурині відбулось козацьке свято

 

 

 

 

 

 

 

До козацького свята традиційно долучилися депутати «Нашого краю» рад Чернігівщини різних рівнів, партійні активісти з районів області. Також відвідали Батурин учасники військово-патріотичного табору, що проходить поблизу Чернігова і також організований за підтримки «Нашого краю».