У Батурині на Чернігівщині згадали день знищення гетьманської столиці

14.11.16

У Батурині на Чернігівщині учора відбулася церемонія вшанування пам’яті жертв трагедії 13 листопада 1708 року, коли російські війська знищили усіх жителів міста, а гетьманську столицю повністю зруйнували. До організації меморіального заходу активно долучилися представники Бахмацького районного осередку політичної партії «Наш край».

Як повідомив міський голова Батурина Леонід Душа (представник «Нашого краю»), на Цитаделі Батуринської фортеці відбулося покладання квітів за участю представників влади і громадськості до Козацького хреста, спорудженого в пам’ять жертв «батуринської різанини». Священик о. Роман (УПЦ Київського патріархату) відслужив заупокійну літію.

Леонід Душа підкреслив, що особливо важливо пам’ятати про цю подію,  вона є однією із трагічних сторінок нашої історії, але свідчить про героїзм і незламність наших предків.

«Україна обрала європейський шлях розвитку і впевнено долає труднощі, попереду багато роботи, але ми рухаємося у правильному напрямку», – підкреслив голова Бахмацької районної ради Віталій Кочерга (представник «Нашого краю»).

Історична довідка: у 1708 році після переходу українського гетьмана Івана Мазепи на бік шведського короля Карла ХІІ російський цар Петро І наказав знищити Батурин. Гетьманська столиця героїчно боронилася, кілька разів вдало відбиваючи атаки російського війська. І тільки зрада Прилуцького наказного полковника Івана Носа, який показав росіянам таємний хід, призвела до захоплення Батурина. Звірство, з яким були знищені не лише захисники міста, а й жінки, старі, діти, вразило тоді не лише Україну, а й всю Європу. Було жорстоко вбито за різними підрахунками 11 – 14 тис. людей.