Спочатку єврозарплати, а вже потім євроціна на газ, – “Наш край” вимагає від Кабміну не виконувати ультиматум МВФ

20.09.17tarify na gaz dlja naselenija snova vyrastut rect cfb05c02ee6511e4f789c79fd891c139 - Спочатку єврозарплати, а вже потім євроціна на газ, – “Наш край” вимагає від Кабміну не виконувати ультиматум МВФ

Влада не повинна сліпо виконувати вимоги МВФ та підвищувати ціну на газ для населення, а навпаки – знизити вартість газу для українців до рівня економічно обґрунтованої ціни. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак, коментуючи вимоги заступника директора МВФ підвищити ціну на газ для українців.

За словами Олександра Мазурчака, навіть якщо тарифи не зростатимуть, цієї зими українці платитимуть за газ більше, аніж минулого року.

“Цього року уряд виділив на субсидії населенню понад 60 млрд. грн. Зараз ухвалено низку рішень, спрямованих на зменшення кількості їхніх отримувачів, тобто українці платитимуть за газ більше навіть в умовах, якщо тариф не зросте. Влада не повинна сліпо виконувати вимоги МВФ та підвищувати в рази ціну на газ. Ціна на газ для українців має бути суттєво знижена”, – заявив Олександр Мазурчак.

Співголова “Нашого краю” зазначив, що європейська ціна на газ має запроваджуватися лише після підвищення зарплат до рівня ЄС.

“У МВФ переконують, що потрібно підвищувати ціну на газ до рівня європейської. Але хочу нагадати, що середня зарплатня українців у липні 2017 року склала 7339 грн., а в ЄС – 2115 євро або 65 565 грн. Це в 9 разів більше, ніж в Україні. Тариф на газ для населення в Україні становить 6,95 грн. за куб, а середній тариф по ЄС – 19,52 грн. за куб, що лише у 2,8 разу дорожче”, – додав Олександр Мазурчак.

Він також заявив, що українці повинні споживати український газ за реальними цінами, а не за ціною імпортного.

“За оцінками експертів, собівартість українського газу – трохи більша за 1300 грн. Встановлення його ціни на рівні 1600 грн. дозволяє покрити усі витрати на видобуток та отримати прибуток. Сьогоднішній тариф для людей на рівні майже 7 тис. грн. невиправдано завищено”, – переконаний Олександр Мазурчак.

Як відомо, під час візиту до України місії МВФ заступник директора МВФ Девід Ліптон зробив заяву, що в Україні дуже дешевий природний газ, порівняно із сусідніми країнами, та порадив урядовцям уникати прихованих субсидій.