“Рятувати бюджет-2018 треба за рахунок скорочення чиновників, а не грошей громад”, – “Наш край”

28.09.17orig 1481205624 - “Рятувати бюджет-2018 треба за рахунок скорочення чиновників, а не грошей громад”, – “Наш край"

Українські міста та села не будуть розвиватись, якщо уряд перекладатиме на місцеві бюджети свої зобов’язання з фінансування комунальних пільг, субсидій та витрат на медицину й освіту. Про це в ефірі каналу “Прямий” заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

За словами Мазурчака, уряд вкотре намагається перекласти власну відповідальність на плечі місцевих бюджетів.

“З одного боку урядовці кажуть, що місцеві громади разом із децентралізацією отримують ряд повноважень та збільшення бюджету. З іншого боку – перекладають на місцеві бюджети купу обов’язків, не звертаючи увагу на відсутність фінансових та інфраструктурних можливостей. Якщо уряд не знаю, де взяти кошти, то нехай скоротить завищені видатки на апарат: рятувати бюджет-2018 треба за рахунок мерседесів чиновників, а не грошей громад”, – заявив Олександр Мазурчак.

Він зазначив, що партія “Наш край” вимагає забезпечити фінансування пільг та субсидій з ЖКГ у повному обсязі із державного бюджету, а також – забезпечити виплату субвенцій на освіту та медицину.

“Пільги та субсидії, фінансування освіти та медицини, субвенція на перевезення пільгових категорій – це державні гарантії, які не повинні фінансуватись із місцевих бюджетів. Якщо уряд вирішив перекласти на місця частину видатків, то повинен дати і нові джерела надходжень. Але він цього не робить. Лише на компенсацію пільгового проїзду наступного року потрібно не менше 2,5 млрд грн., субвенція на освіту має бути збільшена на 4,5 млрд грн, на медицину – на 7 млрд грн. Місцеві бюджети мають фінансувати рішення, які ухвалено на місцевому рівні. Соціальні гарантії держави мають фінансуватися з держбюджету”, – додав Мазурчак.

Співголова партії нагадав, що на освітню субвенцію не закладено жодного відсотку росту в той час, як освітянам пообіцяли підвищити зарплату на 25%.

“Медична галузь вже сьогодні недофінансовується на 30%. Через відсутність державних субвенцій медикам затримують зарплату. Звісно, міністрам не потрібні сучасні освіта та медицина в Україні, їхні ж діти вчаться за кордоном, а самі вони лікуються в Баден-Бадені! Тому можна перекидати всі проблеми на місцеві бюджети – нехай там думають, як платити зарплати і гасити комунальні борги”, – зауважив Мазурчак.

Як відомо, Уряд в проекті бюджету на 2018 рік передбачає фінансування з місцевих бюджетів витрат на пільги низки категорій громадян на опалення, електроенергії, водопостачання та відведення, сплату комунальних послуг, утримання будинків та прибудинкових територій, вивезення побутового сміття. Замість субвенції з держбюджету усі витрати лягають на місцевий бюджет.