Питання безпеки мешканців області потребують детального вивчення, – Євген Южаков

17.02.22golovne scaled - Питання безпеки мешканців області потребують детального вивчення, - Євген Южаков

Питання, пов’язані з виділенням коштів на забезпечення безпеки області не мають прийматися поспіхом та без детального вивчення об’єктивної оперативної ситуації в області. Таку думку висловив депутат Сумської обласної ради Євген Южаков під час позачергової сесії.

«Ми впевнені, що питання безпеки жителів Сумщини має бути вирішено завдяки впровадженню дієвих заходів, які відповідають реальним обставинам, а не бути лише елементом боротьби за політичні рейтинги та ще й за рахунок бюджету області. І це при тому, що в обласному бюджеті катастрофічно не вистачає коштів на зарплати медичних працівників і лікування хворих. Представники партії «Наш край» готові підтримувати рішення, спрямовані на підвищення рівня безпеки населення, але такі рішення мають бути реально необхідними і прийматись виключно після вивчення офіційної інформації компетентних органів. Депутати повинні бути обізнані, для яких потреб використовуються кошти громади», – зазначив Євген Южаков.

За його словами, останнім часом в ЗМІ була розгорнута кампанія з нагнітання обстановки з визначенням конкретних дат вторгнення в Україну. Влада скористалася цією ситуацією для підвищення власного рейтингу та почала маніпулювати ситуацією для вирішення суто політичних питань. Це породжує недовіру до будь-якої інформації та підживлює панічні настрої, сприяє підвищенню цін на важливі продукти, товари. Із ним згоден і колега по фракції в облраді Валентин Добров.

«Подібні звернення та проєкти рішень зараз розглядаються у багатьох радах і мають вигляд спущенної згори партійним керівництвом директиви, така собі піар-акція на тлі розгортання потужної інформаційної кампанії для відволікання уваги суспільства від внутрішніх проблем: високої ціни на газ та енергоносії, значне підвищення тарифів на комунальні послуги, цін на продукти харчування, зменшення соціальних гарантій, тощо», – зазначив під час виступу Валентин Добров.

При цьому Євген Южаков наголосив, що фракція наполягала на перенесенні позачергової сесії ради на 17 лютого. Це дало б змогу заслухати, у закритому режимі, уповноважених представників військових, прикордонних, правоохоронних органів щодо реальної ситуації на кордоні та потреб підрозділів територіальної оборони області. І, лише після детального вивчення питання, визначити обсяги та напрямки фінансування територіальної оборони.

«Нажаль, нас не почули і все ж таки винесли зазначене питання на голосування без належного вивчення. Проте, фракція партії «Наш край» підтримала проєкти рішень, але це виключно через те, що депутатів запевнили, що у кінці поточного тижня все ж таки відбудеться закрите засідання керівництва обласної ради та голів депутатських фракцій з уповноваженими представниками військових, прикордонних, правоохоронних органів з питань безпеки», – зазначив депутат.