Понад 70 тисяч українців проти того, щоб платити за декомунізацію із власної кишені

25.03.16

Збір підписів у підтримку законопроекту «Нашого краю» щодо зняття фінансового навантаження із підприємців, яке виникло через декомунізацію, триває в усіх регіонах країни. За тиждень було зібрано 70 тисяч 262 голоси. Українці категорично проти того, щоб змінювати назву вулиці чи міста у документах за свій кошт. Сьогодні вони вимушені платити 140 чи 410 гривень адміністративного збору за внесення змін у документи.

Минулого тижня партія «Наш край» зареєструвала законопроект, який зніме із українців фінансове навантаження через декомунізацію, і розпочала збір підписів у його підтримку. Віддати свій голос за законопроект можна на сайті, в офісах приймалень партій та у наметах, які зараз встановлені в багатьох містах.

У законі про декомунізацію було передбачено, що ані юридичні, ані фізичні особи-підприємці не будуть платити адміністративний збір за перереєстрацію статутних документів через перейменування. Однак з 1 січня 2016 року, після ухвалення нової редакції закону про державну реєстрацію, з нього зникла ця норма. Йдеться про сотні мільйонів гривень в масштабах країни.