Олігархам борги спишуть, українцям – залишать, – «Наш край» вимагає від уряду не працювати на монополістів

28.11.17

Реструктуризувати борги за комуналку українцям та переглянути тарифи на житлово-комунальні послуги вимагає партія «Наш край» у відповідь на плани уряду списати борги олігархам – власникам підприємств теплокомуненерго (ТКЕ). Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, влада продовжує працювати не на людей, а на олігархів.

«Сьогодні борг українців за житлово-комунальні послуги сягнув 12,6 млрд грн. Разом з тим, борги теплопостачальних та теплогенеруючих компаній становлять 14,7 млрд грн. Але уряд планує пробачити борги власникам ТЕК у розмірі 6 млрд грн, а решту – 8,7 млрд дозволить погасити протягом 5 років. Споживачам борги за комуналку ніхто пробачати не збирається», – заявив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що попри списання боргів для олігархів-монополістів, уряд планує збільшити їхні прибутки за рахунок підвищення тарифу на теплову енергію.

«Влада хоче підвищити на 25% тарифи на теплову генерацію для підприємств та бюджетних установ. Відповідно, кошти, які мали б піти на підвищення заробітних плат, будівництво шкіл, дитсадків, лікарень, соціальну допомогу, підуть з бюджету у кишені олігархів. А підвищення тарифу для промислових підприємств миттєво відобразиться у цінах на товари та послуги, що призведе до інфляції”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він закликав владу припинити працювати на інтереси олігархів та, нарешті, почати працювати на всіх українців.

“Якщо списувати борги олігархам – власникам ТКЕ, то й борги українців за комуналку потрібно теж пробачити або, принаймні, реструктуризувати», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, у Проекті закону “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії” уряд планує списати 6 млрд грн боргу власникам ТКЕ, а 8,7 млрд грн реструктуризувати протягом 5 років.

Як відомо, НКРЕКП оголосило про план підвищити тариф теплової генерації на 25% або на 12,5 млрд грн на 2018 рік.