Олександр Олененко, Черкащина: Влада має працювати для людей весь час, а не лише перед вибори

27.09.15

Мешканці міста Черкас добре знають Олександра Олененка, адже тут він живе з дитинства. Сьогодні – це відомий у місті адвокат, який прагне, щоб у рідних Черкасах відбулися якісні зміни. А для того щоб мати змогу відстоювати інтереси містян, він почав працювати з командою «НАШОГО КРАЮ». Олександр Олененко розповідає, що спонукало його піти в політику, як він розуміє місцевий патріотизм та чому обрав для себе саме «НАШ КРАЙ».

Сьогодні ви є одним із лідерів партії «НАШ КРАЙ» в регіоні. Чому обрали для себе саме цю політичну силу?

Я обрав саме цю партію, тому що в ній немає колишніх політиків та осіб, котрі вже були при владі в Черкасах. Команду партії складають спеціалісти в своїх галузях з великим досвідом роботи та практикою. Серед кандидатів в обласну, місцеву та районні ради нашої області немає перебіжчиків з інших партій.

Команду об’єднує одна мета: зробити наше місто кращим та привабливішим. А моя головна мета, враховуючи те, що я практикую адвокатську діяльність, – зробити все, щоби місцева влада діяла відповідно до законів. Не народ зобов’язаний місцевій владі, а навпаки – місцева влада має зобов’язання перед народом.

Партія «НАШ КРАЙ» заявляє про те, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Що особисто ви вкладаєте у це поняття?

Так, справді, «НАШ КРАЙ» заявляє про те, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Цей патріотизм передусім полягає у повазі один до одного, повазі до тих, хто вкладає в наше місто працю та кошти, повазі до створеного і, насамперед, у повазі влади до людей, що згодом виховає повагу людей до влади. На жаль, на сьогодні так склалося, що місцева влада – це не допомога жителям та виконання покладених на неї звичайних, усім зрозумілих функцій, а створення проблем. Проблем будь-яких і будь у чому, аби тільки створити їх задля задоволення власних потреб, але аж ніяк не допомагати нашим підприємцям та підприємствам, інвесторам, мешканцям міста, освіті, спорту. Тому у більшості жителів місцева влада викликає досить таки значний негатив.

Тож повага до людей, до закону та елементарне виконання покладених на міську владу функцій є одним із елементів патріотизму, що згодом виховає, на мою думку, й повагу до місцевої влади.

Саме перевага інтересів міста над власними фінансовими питаннями дасть змогу зробити з нашого міста перлину. І також, звісно, це любов до нашого історичного міста, збереження створеного та збудованого.

Які основні виклики сьогодні стоять перед місцевими громадами? Чи є у «НАШОГО КРАЮ» рецепт, як навести лад у місті та області?

На мою думку, основне питання перед місцевими громадами – це діалог між місцевими громадами, підприємцями (інвесторами) та жителями міста.

Наше місто повинно розбудовуватись, і про цьому має бути враховано інтереси всіх. Потрібно провести інвентаризацію майна міста для визначення його вартості та привабливості задля залучення інвестицій.

І основним завданням є внесення зміни до чинної системи щодо якісного та прозорого контролю за витрачанням та розподілом коштів місцевого бюджету. Змінювати службовців, не змінюючи принципів роботи, вважаю, не змінить становища, в якому ми опинилися.

Саме застосування вже існуючих в європейських містах механізмів забезпечить якісне витрачання коштів громади та позбавить посадовців можливості посягати на них. І цей механізм повинен позбавити новообраних депутатів і міського голову можливості впливати на розподіл цих коштів та будь-яким чином задовольняти власні інтереси чи лобіювати їх.

Що вами вже зроблено, яка від цих дій користь мешканцям міста та області?

Мені 35 років. З 2001 року я почав працювати за спеціальністю і з 2009 року займаюсь адвокатською діяльністю. До цього часу навіть уявити не міг, що колись життя підштовхне мене піти в політику. Цей крок – моя остання межа гніву. Я народився в Черкасах, прожив тут все життя і не збираюсь звідси нікуди їхати. Черкаси – моя батьківщина. Я люблю своє місто. Але те, до чого довели його керманичі, причому всі по черзі, перебігаючи з однієї партії в іншу, враховуючи рейтинги партії задля забезпечення комфортного «проходу» у склад ради чи на посаду голови, у мене викликає гнів. Невже так важко дійти згоди та покласти частину свого життя для міста, щоби діти й онуки пишалися нами?

Я не був у політиці, не обіймав владних посад і тому не облаштовував дитячих майданчиків перед виборами, не латав доріг, не клеїв дзеркал у ліфтах, під’їздах, не роздавав гречку та гроші та не встановлював смітничків за півтора-два місяці до виборів.І робити цього не збираюсь. Тому що одна з функцій місцевої влади – робити це протягом усього часу існування, а не перед виборами. Крім того, на все це передбачено кошти місцевого бюджету. І повірте мені, цього вистачить на все необхідне, і не треба витрачатися на це із власної кишені, а потім повертати собі витрачені кошти, тільки в сотні разів більше.

Головний мій внесок для мешканців Черкас – це професійна діяльність та захист їх від свавілля чиновників усіх рівнів, різних державних органів та влади. Як фахівець у своїй галузі я готовий використати свої знання та досвід у налагодженні діяльності місцевої влади відповідно до закону та для громадян, а не навпаки. Тому одним з основних моїх завдань як кандидата у мери є налагодження роботи таким чином, аби люди не захищалися від влади за допомогою судів та адвокатів, а співпрацювали з нею в нормальному демократичному руслі. Тож головний вклад у місто, а це злагоджена робота фахівців і спеціалістів, у розвиток та життя нашого міста ще попереду.