Олег Недава: «Міністерство екології втратило контроль за обігом небезпечних відходів в країні»

15.03.17

За словами лідера «Нашого краю» в Донецькій області, народного депутата Олега Недави, після останнього реформування, міністерство екології та природних ресурсів втратило контроль за обігом небезпечних відходів, а місцева влада не стала цим займатися.

“Небезпечними відходами повинно займатися Мінприроди, воно видає ліцензії і  повинно стежити за тим, кому  їх видає, скільки утворюється відходів та інше. Коли міністерство мало територіальні департаменти, то була така статистика, але після змін, коли департаменти на місцях стали підкорятися обласним адміністраціям, цей зв’язок втрачено. І тепер немає відповідальної особи”, – зазначив О.Недава.

На його думку, галузь потребує реформування, оскільки Міністерство, в сьогоднішньому його вигляді, не володіє ситуацією, яка склалася в Україні.

Нагадаємо, в Україні вже накопичено понад 12 млн тонн небезпечних відходів (станом на кінець 2015 року, даних за 2016 рік ще немає). Однак уже четвертий рік поспіль влада не виділяє кошти на їх утилізацію.
Як повідомляв УНН, Омбудсмен відкрила провадження проти Мінприроди за самоусунення від виконання покладених обов’язків з контролю за рівнем забруднення атмосферного повітря.

Рахункова палата України після проведення аудиту ефективності використання державних коштів, спрямованих на виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу “Вектор” та експлуатацію його об’єктів, констатувала бездіяльність Мінприроди у сфері поводження з радіоактивними відходами. За даними відомства, Україна в 2018 році буде змушена заплатити 20 млн доларів штрафних санкцій, якщо до цього часу не встигне виконати взяті зобов’язання.