Очаків, Миколаївщина: нестандартний підхід до благоустрою

16.09.15

Розвиток рідного міста можливий за будь-яких умов, головне – не пасувати перед труднощами

Очаків – одне з небагатьох міст Миколаївщини, що має статус курортного. Цей невеликий населений пункт, як і вся наша країна, переживає нелегкі часи. Та завдяки успішному керівництву навіть сьогодні місто може розвиватись і давати нове життя колись покинутим соціально значущим об’єктах.

Виконувач обов’язки мера Сергій Бичков і начальник комунальної служби благоустрою Олексій Васьков – лідери «НАШОГО КРАЮ» в Очакові – зробили істотний внесок у благоустрій центральної площі міста. Це було чудовим рішенням як для того, щоб привернути увагу відпочивальників до Очакова, так і для створення комфортних зон для самих мешканців.

Почали з «куточка» для дітей. За кошти міського бюджету через службу благоустрою закупили дитячі гойдалки і невеликий гральний майданчик. Усе це було встановлено у сквері біля центральної площі. Завдяки спонсорській допомозі на цій ділянці поклали нову тротуарну плитку. Сквер, раніше безлюдний, відразу став дуже популярним у очаківців: мами і тата, бабусі й дідусі з усіх кінців міста стали приводити дітей в затишне місце для ігор, та й самі із задоволенням там відпочивають.

Наступним проектом Сергія Бичкова та Олексія Васькова з облагороджування центральої площі став фонтан. Ідея його будівництва раніше обговорювалася з жителями Очакова і була схвалена. Враховувалися навіть побажання дітей, висловлені у творах на тему «Наш край – Очаків». Раніше на центральній площі стояв пам’ятник Леніну. Але на виконання Закону «Про декомунізації» його було демонтовано і перевезено до музею ім. Суворова, де він і зберігається як свідчення історичної епохи. Таким чином, само собою стало зрозумілим, де бути фонтану: адже місце для пам’ятника вибиралося таким чином, аби об’єкт, що знаходиться на ній, був центром архітектурного ансамблю площі.

Як розповідає Олексій Васьков, враховуючи всі проблеми Очакова, та й України загалом, для будівництва цього об’єкта вирішили не залучати бюджетних коштів. Головними спонсорами проекту стали депутати Очаківської міської ради Сергій Бичков, Олексій Васьков, Хасан Гемаєв, Володимир Калашников, Віталій Харченко, Віктор Сапега, Валентин Омельчук і, звичайно, небайдужі до долі рідного міста підприємці та пересічні городяни. Всі вони безпосередньо причетні до розвитку рідного краю – зробили посильний внесок із власних коштів.

Було підготовлено архітектурний проект, отримано дозвільні документи та розпочато будівництво. Від початку будівельних робіт до запуску фонтана минуло лише півтора місяці. Було використано сучасне обладнання та високоякісні матеріали. Приміром, територію біля фонтана виклали тротуарною плиткою з 3D-ефектом, а обладнання для світлових ефектів привезли з Німеччини. Адже фонтан в Очакові не звичайний, а світлодинамічний.

Відкриття фонтана приурочили до Дня прапора – 23 серпня, а також до наступного за ним Дня незалежності України.

Загальна вартість міської пам’ятки становить 500 тис. грн. Але кошти, на думку автора ідеї фонтана Олексія Васькова, – це не головне, що було витрачено. Усі творці і ті, хто втілив ідею в життя, вклали в цей об’єкт душу.

Ініціатори будівництва розповідають, що переслідували дві мети. Перша – це створення комфортного місця відпочинку для містян, де кожен може ненадовго розслабитись і просто помилуватися красивим видовищем: адже фонтан працює в автоматичному режимі з раннього ранку до пізнього вечора. А друга – дати поштовх початку нового етапу в розвитку Очакова як туристичного центру. Керівництво міста сподівається, що на цей аспект звернуть увагу чиновники з обласного керівництва і допоможуть відновити дорогу до міста. Це сприятиме збільшенню потоку відпочивальників, тож розвиватимуться і відновлюватимуться курортні зони нашого краю, працюватимуть і облаштовуватимуться бази відпочинку. Це, у свою чергу, сприятиме створенню нових робочих місць, зростанню добробуту містян і мешканців району, а як наслідок – збільшенню доходів бюджету, що набагато перевищують вартість самого фонтана.

З огляду на те що 23 серпня міська площа Очакова була переповнена, задум удався. Такого напливу містян вона, напевно, не бачила ніколи.

Ці події свідчать про те, що розвиток рідного краю можливий за будь-яких обставин. Потрібно лише мати бажання і не пасувати перед труднощами.