Об’єднання громад повинно будуватися на принципі добровільності, – Антон Кіссе

12.12.17

Приймаючи рішення про об’єднання, громади повинні керуватися принципом добровільності. Про це заявив співголова “Нашого краю”, народний депутат Антон Кіссе на зустрічі з Верховним Комісаром ОБСЄ Ламберто Заньєром. Зустріч відбулась в рамках моніторингу ситуації в Україні з питань децентралізації та нового Закону про освіту.

За його словами, європейські партнери підтвердили свою зацікавленість в успішному застосуванні принципів демократії в контексті імплементації реформ в Україні.

«Зокрема, пан Заньєр хотів отримати відповіді на питання про ставлення національних меншин до Закону про освіту, який, як відомо, став предметом обговорення на міжнародному рівні, а також про умови, при яких децентралізація може пройти при мінімальній кількості ризиків і викликів», – заявив Антон Кіссе.

Він упевнений, що одним з таких умов є принцип добровільності при об’єднанні громад.

«Я залишаюся вірним своїм переконанням, що в цьому питанні основним не повинно бути прагнення швидше відзвітувати  про успішне завершення реформи в той час, коли сам фундамент ще недостатньо укріплений», -заявив народний депутат.

Як зазначив Антон Кіссе, дуже важливо, щоб необхідність реформування системи державного управління та місцевого самоврядування і всі позитивні моменти цього процесу відчули жителі громад.

«Люди повинні переконатися, що у них будуть хороші дороги, що об’єкти інфраструктури будуть не просто збережені, а поліпшені, що вони отримають якісну медичну послугу і так далі. Тоді люди самі скажуть: готові обговорювати об’єднання громад! »- упевнений Антон Кіссе.

Також Антон Кіссе поділився своєю думкою з Єврокомісаром ОБСЄ про новий Закон України про освіту, підкресливши, що представляє в парламенті багатонаціональний регіон.

«Венеціанська комісія сьогодні приходить до висновку, що в частині збалансованого підходу до питань дотримання прав національних меншин закон не досконалий, і що цей баланс необхідно шукати», – нагадав Антон Кіссе.