Новий Трудовий кодекс не має перетворювати українців на кріпаків, – Сергій Шахов

15.05.17new - Новий Трудовий кодекс не має перетворювати українців на кріпаків, – Сергій Шахов

new - Новий Трудовий кодекс не має перетворювати українців на кріпаків, – Сергій ШаховУ разі ухвалення проекту Трудового кодексу у нинішньому вигляді українські працівники стануть залежними. Про це заявив народний депутат від “Нашого краю” Сергій Шахов.

Сергій Шахов нагадав, що проект Трудового кодексу, що зараз розглядається Верховною Радою, піддано нищівній критиці експертами, профспілками та Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради.

“У разі його ухвалення українські працівники стануть залежними. Ми наполягаємо на ухвалені Трудового кодексу лише після доопрацювання та вилучення дискримінаційних норм. Партія “Наш край” виступає за прийняття сучасного, справедливого та збалансованого Трудового кодексу. Він має враховувати інтереси і працівників, і роботодавців”, – наголосив Сергій Шахов.

Сергій Шахов зазначив, що трудове законодавство, за яким сьогодні працюють українці, застаріле та потребує змін.

“Україна досі живе за Кодексом законів про працю 1971 року. Це мізерні офіційні зарплати, “конверти”, лікарняні без належних соцвиплат, необґрунтовані звільнення, понаднормова робота. На сьогодні ми маємо немотивованого працівника, який не зацікавлений краще і більше працювати, та роботодавця, який безкарно експлуатує робітника чи звільняє його на свій розсуд”, – повідомив Сергій Шахов.

За його словами, низка положень наявного проекту Трудового кодексу суперечить Конституції України, порушує права людини та у разі його ухвалення перетворить українців на кріпаків. Представники “Нашого краю” у Верховній Раді докладуть усіх зусиль, щоб вони були вилучені, а кодекс був ухвалений після доопрацювання.

“Низка положень наявного проекту Трудового кодексу надає широку одноосібну владу роботодавцям ухвалювати нормативні акти, здійснювати контроль за виконанням працівниками трудових обов’язків та право переводити працівників до інших роботодавців. Також проект передбачає несправедливі підстави для звільнення з роботи, обмежує права жінок з дітьми та значно звужує права профспілок. Всі ці нововведення суперечать Конституції України, та, у разі ухвалення проекту, перетворять українців на кріпаків”, – підсумував Сергій Шахов.

Проект Трудового кодексу запропоновано до розгляду Верховної Ради ще у 2014 році.