«Наш край»: Замість розвитку власної промисловості уряд нарощує імпорт та заохочує трудову міграцію

10.02.22mazurchak - «Наш край»: Замість розвитку власної промисловості уряд нарощує імпорт та заохочує трудову міграцію

Замість того, щоб стимулювати український експорт, імпортозаміщення і розвивати власну промисловість, уряд реалізує великі інфраструктурні проєкти, якими стимулює імпорт будматеріалів, техніки і робочої сили. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«За даними Держкомстату, промислове виробництво у 2021 році збільшилося на 1,1%. Та попри, на перший погляд, позитивну динаміку, приводів радіти немає. По-перше, обсяги промислового виробництва у 2021 році досягли рівня 2016 року та мінус 18% до 2013 року. По-друге, навіть це мізерне зростання має нестійку тенденцію: у другому півріччі минулого року 3 місяці спостерігалося зростання, а 3 місяці – падіння», – розповів Олександр Мазурчак.

За його словами, політика держави в сфері промислового виробництва не вселяє надії на якесь суттєве зростання показників у найближчі роки.

«Замість того, щоб зосередитися на імпортозаміщенні, стимулюванні експорту, розвитку індустріальних парків тощо, уряд закатує гроші в асфальт у рамках Великого будівництва. Ці великі державні проєкти дають мінімальну користь економіці, оскільки в них задіяні у великих обсягах імпортні будматеріали, зокрема, бітум, імпортна техніка, іноземні робітники», – додає співголова «Нашого краю».

При цьому Олександр Мазурчак додає, що в таких умовах швидкими темпами зростає трудова міграція. І на тлі подальшої деіндустріалізації, зупинки та закриття промислових підприємств через високі ціни на енергоносії трудова міграція продовжиться.

«За даними Нацбанку, у 2021 року від українських заробітчан до України надійшло $15 млрд. Це абсолютний рекорд за всю історію незалежної України. Однак додана вартість у цьому разі створюється поза українською економікою і ті $15 млрд надходжень від заробітчан могли б перетворитися на додаткові $70-80 млрд ВВП, якби українські громадяни працювали не за кордоном, а в Україні», – додав співголова партії.

«Наш край» закликає уряд зупинити згортання промислового виробництва в Україні, що тягне за собою подальше падіння економіки, зубожіння населення, трудову міграцію. У партії вважають за необхідне:
• розробити та затвердити конкретний перелік заходів щодо реалізації економічної політики, спрямованої на імпортозаміщення, стимулювання експорту, розвиток індустріальних парків, широке застосування локалізації тощо;
• сприяти забезпеченню українських підприємств енергоносіями за адекватними цінами, наприклад, через дотації, пільгові кредити, як це практикується в інших країнах (Болгарія, Чехія, Італія, Португалія).