“Наш край” закликає ЦВК розпустити Ічнянську виборчу комісію за невиконання рішення суду

05.10.17

ЦВК має розпустити Ічнянську виборчу комісію, яка відповідно до рішення суду незаконно сформувала непропорційні округи на виборах у новоствореній об’єднаній територіальній громаді.

Чернігівський апеляційний суд встановив, що Ічнянська міська виборча комісія діяла із порушенням закону, сформувавши непропорційні округи. Цим же рішенням комісію вдруге зобов’язали утворити нові округи для виборів в ОТГ у відповідності до закону про місцеві вибори. Комісія не виконала раніше ухвалене рішення Київського апеляційного адміністративного суду та залишила у силі свою постанову про непропорційне формування округів. Ми переконані, що комісія свідомо сформувала округи так, щоб зірвати вибори.

Закликаємо ЦВК розпустити виборчу комісію та сформувати нову.

Нагадаємо, раніше “Наш край” повідомляв про те, що вибори в Ічнянській об’єднаній територіальній громаді під загрозою зриву. Партія закликала Центральну виборчу комісію не допустити цього та негайно вжити усіх необхідних заходів.

Ічнянська міська виборча комісія, порушуючи статтю 17 закону “Про місцеві вибори”, утворила непропорційні виборчі округи: у найменшому – 125 виборців, а у найбільшому – 2138. Причому від кожного з них обиратиметься один депутат, тобто округи свідомо нарізали під “своїх кандидатів”. За законного рішення мало бути утворено 26 округів, у кожному з яких приблизно 700 виборців.

29 вересня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення виборчої комісії, зобов’язавши її утворити округи відповідно до чинного законодавства України. Проте комісія знехтувала ухвалою суду та залишила чинним рішення про несправедливе утворення виборчих округів.