«Наш край» закликає обласні ради не йти на осліп за авантюрами уряду і не брати на себе кредитів для «Великого будівництва»

01.07.21.jpg - «Наш край» закликає обласні ради не йти на осліп за авантюрами уряду і не брати на себе кредитів для «Великого будівництва»

«Наш край» закликає обласні ради не йти на осліп за авантюрами уряду і не брати на себе кредитів для «Великого будівництва». Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«Це — кредитне шахрайство на державному рівні. «Велике будівництво» з масштабного інфраструктурного проєкту перетворюється на «пральню» з відмивання коштів. Уряд бере кредити руками областей і повертати позики із відсотками буде не держава, а жителі цих областей із власних кишень», — заявив Олександр Мазурчак.

За словами Олександра Мазурчака, як держава допомагає у поверненні коштів показує від’ємний рівень профінансованості регіональних проектів. Задля власного піару на «Великому будівництві», влада змушує обласні ради брати кредити для реалізації інфраструктурних об’єктів. Враховуючи особливості національного «дерибану» державних коштів, добудовувати об’єкти та повертати гроші будуть місцеві бюджети громад.

«Проекти, які будуються за кошти ДФРР (державний фонд регіонального розвитку), нині недофінансовані та стоять недобудованими. І зрушили із мертвої точки лише ті, які почали фінансувати самостійно місцеві бюджети. Додатковий кредитний тягар ще й ставить під загрозу виконання статей соціальних видатків – зарплат вчителям, медикам тощо», — наголосив співголова «Нашого краю».

Не можна забувати і про відсутність прозорості в укладанні контрактів на дорожнє будівництво. Нажаль, за словами співголови «Нашого краю», вже є причини турбуватися про величезну корупційну складову процесу.

«Наприклад, на початку червня цього року парламент вивів будівництво Великої кільцевої дороги навколо Києва з-під дії закону про публічні закупівлі. А підрядник, до речі американський, якому Укравтодор хоче без тендеру заплатити 85 млрд грн на Київську обхідну дорогу (КОД), відомий будівництвом Трансильванської магістралі у Румунії. Ціна магістралі зросла у процесі будівництва з 2,2 до 10 млрд доларів. Зрештою, уряд Румунії розірвав контракт з компанією», — нагадав Олександр Мазурчак.

«Наш край» наголошує на необхідності продуманого підходу до фінансування великих інфраструктурних проектів. Основними факторами успішності таких починань є прозорість виділення коштів, контроль за їхнім витрачанням і якістю побудованих об’єктів та конкуренція між підрядними організаціями.

Партія виступає категорично проти підходів, коли під девізом «проте ми будуємо» мільярди гривень витрачаються поза тендерними процедурами, до проектів залучаються лише «обрані» владою фірми, а для участі у будівництві необхідно дати солідний відкат.