«Наш край» вимагає внесення децентралізації у Конституцію до місцевих виборів

28.05.20

Внести децентралізацію до Конституції до місцевих виборів вимагає партія «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, місцеві вибори можуть бути зірвані, якщо влада не встигне внести децентралізацію до Конституції.

«Влада розраховує, що зміни до Конституції у частині децентралізації відбудуться у липні. При цьому існують близько 110 конфліктних громад, створення яких під загрозою. Партія «Наш край» попереджає владу: якщо до місцевих виборів децентралізація не буде внесена до Конституції, це може зірвати сам виборчий процес», – наголосив Олександр Мазурчак.

Він зазначив, поки у Конституції не буде визначено територіальну громаду, всі процеси можна оскаржити у суді.

«Поняття «територіальна громада» не визначено у Конституції. Якщо до місцевих виборів децентралізація не буде внесена до Конституції, це може надати підстави для їхнього зриву. Зокрема, шляхом оскарження у суді», – пояснив Олександр Мазурчак.

Також співголова партії наголосив, що потрібно пришвидшити дискусію щодо створення нового субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою.

«Чим швидше це відбудеться, тим швидше громади зможуть працювати за нових бюджетних, адміністративних та податкових відносин. Затягування утворення нового субрегіонального поділу ослабить і громади, і реформу, і державу», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, нещодавно в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що розраховує вийти на зміни до Конституції у частині децентралізації влади у липні – до старту виборчого процесу цьогорічних місцевих виборів.