«Наш край» вимагає повернуться до держрегулювання цін, – Запорізька облрада звернулась до депутатів усіх регіонів України

04.12.17

Запорізька обласна рада на засіданні 30 листопада підтримала ініціативу партії «Наш край» звернутися до рад інших областей України, щоб разом домогтися повернення державного регулювання цін на основні продукти харчування. Про це повідомив співголови партії «Наш край», голова Запорізької обласної організації Сергій Кальцев.

За його словами, ще у вересні Запорізька обласна рада направила звернення до Кабінету міністрів з вимогою повернутися до держрегулювання цін.

«Ще у вересні, за ініціативою «Нашого краю» Запорізька обласна рада направила звернення до Кабінету міністрів з вимогою скасувати Постанову №394 і повернутися до державного регулювання цін на ключові продукти харчування. Але цього виявилося недостатньо, щоб змусити Кабмін відновити соціальні права громадян. Тому наступним кроком стало звернення до обласних рад всіх регіонів України з пропозицією прийняти аналогічні звернення до уряду», -зазначив Сергій Кальцев.

Він наголосив, що сьогодні підтвердилися всі найгірші прогнози експертів.

«Експерти прогнозували, що наслідком прийнятої постанови стане стрімке зростання цін на ці товари – і мали рацію: навіть за офіційними даними Держстату, з початку року продукти харчування подорожчали в середньому на 15%, м’ясо – майже на 30%, молочні продукти – на 11 -13%. Ситуація стала настільки тупиковою, що 14 листопада навіть глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин виступив на підтримку держрегулювання вартості продуктів харчування», – заявив Кальцев.

Без держрегулювання, впевнений співголова, зростання цін на харчові продукти може досягти катастрофічних розмірів.

«У таких умовах останнє збільшення пенсій, ініційоване Кабміном в рамках пенсійної реформи, виглядає просто як знущання над власним народом. Обіцяне владою «осучаснення» пенсій не покриває навіть індекс інфляції», -впевнений Сергій Кальцев.

Він закликав всі ради підтримати звернення Запорізької обласної ради повернути регулювання цін.

«Упевнений, це в інтересах не тільки жителів Запорізької області, а й усієї країни. Сподіваюся, спільними зусиллями ми зможемо захистити соціальні права українців», – підсумував Сергій Кальцев.

Нагадаємо, що в червні цього року Кабінет міністрів України прийняв Постанову №394, яка скасовує держрегулювання цін на продукти харчування. Таким чином уряд свідомо відмовився від захисту прав самих соціально незахищених громадян. Раніше на державному рівні діяли обмеження на зростання вартості найважливіших товарів: борошна, хліба, макаронних виробів, круп, цукру, м’яса та ковбас, молока, сметани, масла вершкового, сиру, яєць.