“Наш край” вимагає поновити справедливість у зарплатах бюджетників

22.03.17

Оклади працівників бюджетної сфери необхідно прив’язати до мінімальної заробітної плати у 3200 грн, а не прожиткового мінімуму. Про це заявив співголова партії “Наш край” Юрій Гранатуров.

За його словами, після того як було прийняте рішення підвищити мінімальну заробітну плату до 3200 гривень, кваліфіковані працівники бюджетної сфери почали отримувати зарплату на рівні некваліфікованих.

“Підвищення мінімальної зарплати відчули, насамперед, ті, хто отримував менше за 3200 грн. Зарплати усіх інших не змінилися. Наявна система несправедлива, насамперед, до висококваліфікованих працівників: вчителів, лікарів, вчених та інших. Ми вимагаємо від влади прив’язати оклади працівників бюджетної сфери до мінімальної зарплати 3200 грн., а не прожиткового мінімуму, який зараз становить 1600 грн. Відповідне звернення відправлене на адресу уряду”, – зазначив Юрій Гранатуров.

Він навів приклад, що технічка у школі отримувала до 1 січня цього року 1600 гривень, а зараз – 3200 грн. Разом з тим, оклад вчителя так і залишився 3392–3632 грн. “У сфері охорони здоров’я міста Миколаєва ситуація значно гірша: медсестра і лікар-інтерн отримують таку саму зарплату, як і санітарка – у розмірі 3200 грн”, – наголосив він.

Співголова партії повідомив, що наслідками таких порушень міжпосадових співвідношень буде втрата фахових працівників бюджетної сфери.

“У підсумку, зарплати у бюджетників майже зрівнялися. Збільшення доходів відчули лише найнижче оплачувані співробітники. З такими темпами бюджетна сфера почне втрачати дипломованих спеціалістів та зникне стимул для професіоналів. Не буде кому ані вчити, ані лікувати», – переконаний Юрій Гранатуров.

Нагадаємо, з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата в Україні становить 3200 грн. Разом з тим, у відповідності зі змінами, внесеними до Кодексу законів про працю України 6 грудня 2016 року, мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (на сьогодні – 1600 грн).