«Наш край» вимагає не підвищувати пенсійний вік в обмін на гроші МВФ

15.02.17pensionnyy vozrast v ukraine - «Наш край» вимагає не підвищувати пенсійний вік в обмін на гроші МВФ

Кабінет міністрів має перестати приховувати від громадян вимоги МВФ та публічно відмовитися від підвищення пенсійного віку і посилення вимог до страхового стажу. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, заяви урядовців про відсутність конкретних вимог МВФ щодо зміни пенсійної системи суперечать висловлюванням представників фонду.

«Заяви профільних міністрів про те, що МВФ не вимагає підвищення пенсійного віку, не збігаються із заявами представників Фонду, які наполягають на підвищенні. Влада має офіційно оприлюднити вимоги МВФ та публічно відмовитися від своїх планів», – зазначив Олександр Мазурчак.

Окрім того, додав він, викликають занепокоєння плани щодо надання права на пенсію за наявності страхового стажу 35 та більше років.

«Система обрахунку страхового стажу діє з 2001 року, тобто їй менше 20 років. А це – набагато менше від запланованих показників. Уряд у такий спосіб прирікає до невизначеності та непевності кожного, хто виходитиме на пенсію після зміни пенсійної системи у найближчі 20 років», – наголосив Олександр Мазурчак.

Співголова «Нашого краю» закликав владу розпочати публічне обговорення пенсійної реформи та притягнути до відповідальності урядовців, які подають неправдиві відомості про неї.

«Пенсійна реформа стосується понад 12 млн українців, тому «Наш край» закликає владу вести відкриту дискусію щодо неї. Також ми вимагаємо, щоб члени уряду, які лукавили про відсутність планів з підвищення пенсійного віку та зміні порядку нарахування пенсій, понесли дисциплінарну відповідальність», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, минулого тижня віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив, що «інформаційна хвиля про підвищення пенсійного віку» носить штучний характер і «пенсійний вік підніматись не буде». Того ж дня офіційний представник МВФ Джері Райс підтвердив, що Уряд та МВФ дійшли згоди у проведенні пенсійної реформи, яка включатиме підвищення пенсійного віку та зміни щодо мінімально необхідного робочого стажу.