«Наш край» вчить депутатів ефективно вирішувати проблеми населення

24.03.16

«Наш край» вчить депутатів ефективно вирішувати проблеми населення
Донецький обласний штаб ПП «Наш край» провів чергову щомісячну Школу депутата. Захід відбувся в Слов’янську 24 березня. На ньому були присутні депутати місцевих рад і партійні керівники міст і районів Донеччини.
На порядку денному Школи значилися кілька питань. Одне з них стосувалося земельної реформи – ключового питання в українській економіці. Про існуючій стан речей і перспективи даного напрямку розповіла керівник юридичного сектора Госгеокадастра Алла Туранська. Інтерес присутніх викликала інформація про можливість он-лайн замовлень виписок з Геокадастру. Як виявилося, з початку року в області нею скористалися близько 600 юридичних та фізичних осіб.
Найбільш проблемним залишається питання розмежування земель. З ним у своїй діяльності стикаються місцеві народні обранці. Однак на сьогоднішній день однозначного алгоритму рішення виробити не вдалося.
Представник обласного департаменту ЖКГ Анжела Разумна торкнулася питання формування тарифів для населення і відновлення зруйнованих житлових будинків. Обидві теми знайшли живий відгук серед депутатів «Нашого краю».
За словами Анжели Разумної, на підконтрольній Україні території Донецької області на сьогоднішній день налічується 8836 зруйнованих житлових будівель. Відновлено 2167. При цьому слід враховувати, що відновлювальні роботи велися не за рахунок бюджетних коштів, а силами волонтерів та міжнародних організацій. Партійна організація «Нашого краю» підтримала пропозицію обласного департаменту, направлене уряду країни, про відшкодування витрат власникам зруйнованого житла в еквіваленті його вартості.
Говорячи про тарифи на енергоносії, представник департаменту ЖКГ озвучила їх показники в різних містах і районах нашого краю. Так, наприклад, вартість куба води в Святогорську дорівнює 3,6 грн., А в Зеленому Полі становить 12,1 грн. Гкал тепла в Маріуполі коштує 391 грн. Однак в Краматорську витягує з кишені споживача вже 781 грн.
Голова Донецької обласної організації ПП «Наш край» Сергій Третьяков, який багато років займався обласним житлово-комунальним господарством, розповів, що найбільшу проблему з формуванням тарифів бачить в водоканалах області. Втім, на його думку, схожа ситуація відбувається по всій країні.
– Я звернувся з листом в НКРЕКУ, де написав про необхідність аналізу та моніторингу ситуації з формуванням тарифів на воду і водовідведення в Донецькій області. Мені відповіли, що водоканали щорічно розробляють програму діяльності, яку погоджують з місцевою владою. Однак сьогодні ці документи відносяться до розряду «секретних», доступу до них депутати на місцях не мають, – каже Сергій Третьяков. – Більш того, з відповіді НКРЕКУ зрозуміло те, що коли місцева влада каже, що не впливає на формування тарифів на воду, вона, м’яко кажучи, лукавить.
Професіонал-господарник Третьяков впевнений: якщо прибрати корупційну складову і підійти до справи з хазяйським підходом, тарифи для населення можна буде не піднімати навіть у нинішній нелегкій економічній ситуації. Проте влада на місцях, як правило, не зацікавлена в такій роботі.
Тему ЖКГ на зустрічі продовжив начальник відділу кредитування «Ощадбанку» Олександр Животов. Він розповів про урядову програму кредитування на енергозберігаючі технології та теплоізоляцію житла. Отримувати їх можуть як приватні особи, так і ОСББ. Держава погашає частину кредиту.
Керівник департаменту екології та водних ресурсів ДонОВГА Сергій Натрус в своєму виступі окреслив основні напрямки роботи. До них були віднесені водні ресурси, моніторинг екологічної ситуації, екологічна освіта та проблема відходів. Детально розповівши, як формується обласна екологічна програма, він зупинився на завданнях, які належить вирішувати департаменту в поточному році. Всього на екологічні потреби області буде витрачено 365 млн. грн. 70% цих коштів піде на «водну тему». Буде розчищено 53 км. русла Сіверського Дінця. Під програму розчищення потрапив також Сухий Торець, документація на розчищення Казенного Торця поки готується. Суттєвою статтею витрат стане реконструкція та будівництво очисних споруд в Миколаївці, Бахмуті, Маріуполі, Велікновоселковском і Волновахському районах.
Ще одна важлива тема – полігони і переробні лінії для ТПВ. У північному кущі області запустять завод з переробки відходів. Він розташується в Краматорську. У довколишніх містах розмістяться перевантажувальні станції. Зібравши на них компонент і продавши, міста зможуть знизити тариф на вивезення сміття.
Підводячи підсумки зустрічі, учасники назвали її пізнавальної та різноплановою. За словами Сергія Третьякова, робота Школи депутата, перш за все, спрямована на підвищення господарської компетентності місцевих представників громад у районних і міських радах. Це, в свою чергу, веде до того, що вони зможуть з більшою ефективністю вирішувати проблеми жителів нашого краю.