«Наш край»: Уряд не гарантує безпеку дітей – почалися масові отруєння у літніх таборах

03.07.18

Перевірити всі випадки отруєння дітей в дитячих таборах та гарантувати дітям безпечний відпочинок закликає уряд «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, через те, що уряд так і не спромігся перед канікулами перевірити дитячі табори, склалася критична ситуація.

«Із середини червня понад сімдесят дітей та п’ятеро дорослих госпіталізовано з важкими харчовими отруєннями у Львівській, Тернопільській та Запорізькій областях. Уряд має перевірити всі дитячі заклади відпочинку та оздоровлення та у подальшому контролювати їхню роботу», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що ми не знаємо, наскільки безпечно відпочивають наші діти.

«У країні майже 10 тисяч установ оздоровлення та відпочинку дітей. З них перед початком літніх канікул влада перевірила лише половину. У кожному четвертому закладі порушено санітарні норми і правила, у 40% відсутня централізована або локальна каналізація, майже 300 установ взагалі працюють на привізній воді. Що коїться у неперевірених таборах – достеменно невідомо нікому», – наголосив Олександр Мазурчак.

Він закликав владу створити комісію, яка контролюватиме діяльність дитячих таборів.

«Ми звертаємось до уряду та правоохоронних органів із вимогою негайно перевірити дані про порушення роботи дитячих таборів та особливу увагу приділити випадкам отруєння. Влада має гарантувати дітям безпечний відпочинок», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, 14–22 червня у Львівській, Тернопільській та Запорізькій областях спостерігалися масові отруєння в дитячих таборах та дитсадках. Жертвами кишкової палички в дитячому таборі «Маяк» (Запорізька область) стали 62 дитини та п’ять дорослих, у дитячому таборі Старосамбірського району (Львівська область) було госпіталізовано шестеро дітей із харчовою інфекцією та токсоінтоксикаційним синдромом, у Тернопільській області п’ятеро дітей – із діагнозом гострий гастроентероколіт.