«Наш край» у Миколаєві виступив проти закриття обласної «інфекційки»

02.06.2102 06 novost ynfekczyonka nykolaev glav - «Наш край» у Миколаєві виступив проти закриття обласної «інфекційки»

«Наш край» виступає проти закриття спеціалізованих медичних закладів, таких як КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань», в процесі другого етапу медичної реформи. Наразі представники партії у Миколаївській райраді закликали обласну владу надати офіційні роз’яснення щодо ситуації навколо медичного закладу.

«Реформу вторинного рівня медицини потрібно призупинити та переглянути. Відбудовані та повністю укомплектовані спеціалізовані лікарні закривати не можна. Ми пам’ятаємо закриття ФАПів, в результаті чого якість медицини в сільській місцевості тільки погіршилась. А закриття в «ковідний» період інфекційних лікарень призведе до різкого підвищення смертності та ще більшому дефіциту вузькопрофільних медичних кадрів. Свого часу знищили епідеміологію, сьогодні туберкульозні диспансери та «інфекційки». З такими реформами про охорону здоров’я незабаром можна забути», – відзначають в партії.

Знищення вузькопрофільних лікарень призведе не тільки до порушення конституційних прав населення на якісну медицину, але й до втрати висококваліфікованих медичних працівників та оперативного надання медичної допомоги людям з інфекційними захворюваннями. Як відзначають в партії, медичну реформу потрібно переглянути, а НСЗУ мусить забезпечити лікарні повними пакетами фінансування.

В «Нашому краї» заявили, що на найближчих сесіях місцевих рад усіх рівнів будуть винесені питання про звернення до президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної ради України про заборону закриття профільних спеціалізованих медичних закладів.

При цьому в партії нагадали, що Миколаївська обласна «інфекційка» цілий рік була єдиним закладом в області, де лікували хворих на ковід, забезпечуючи найкращі показники одужання.

У свою чергу, головний лікар медзакладу, депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Світлана Федорова підтвердила, що реформа вторинного рівня медицини позбавляє фінансування «інфекційку».

02 06 novost ynfekczyonka nykolaev 1 1024x683 - «Наш край» у Миколаєві виступив проти закриття обласної «інфекційки»

«За новою версією, як кажуть представники НСЗУ, навіть пакет готовності до епідемій «не світить» спеціалізованим інфекційним стаціонарам, якщо в них немає хірургії та пологового будинку, і 16 бригад: 8 анестезіологічних і 8 звичайних. Пакети особливо небезпечних, ковід, і інше віддадуть, наприклад, богом забутій ЦРЛ без кисню, без боксів і лікарів, однак з 200 ліжок на папері», – додала Світлана Федорова. Вона прогнозує, що це може стати «початком розвалу інфекційної служби». Так, зокрема, в її лікарні вже на сьогодні існує заборгованість із заробітної плати лікарів, оскільки контракт на ковід з нею не був укладений. У той же час, в медзакладі все ще лікуються хворі на коронавірус.