«Наш край» у Чернігівській облраді пропонує зберегти акцизний податок з тютюну в бюджетах громад

28.07.2128 07 chernygov - «Наш край» у Чернігівській облраді пропонує зберегти акцизний податок з тютюну в бюджетах громад

«Наш край» в Чернігівській обласній раді ініціював звернення до Верховної Ради України щодо необхідності зберегти акцизний податок з тютюну в бюджетах громад. Як повідомив керівник фракції Сергій Баришовець, питання розглядатиметься на сесії облради 30 липня.

За його словами, представники територіальних громад Чернігівської області занепокоєні однією з норм законопроекту № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Вона, зокрема, позбавляє бюджети територіальних громад 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів. Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд грн доходів. Приміром, бюджет Остерської громади втратить 1,7 млн грн, а бюджет Носівської – майже 2 млн грн.

За словами Сергія Баришовця, депутати переконані, що роздрібний акциз на тютюн варто залишити в бюджетах громад, адже місцева влада більше за центральну зацікавлена в контролі сплати акцизу на тютюн.

«Місцевий акциз на сьогодні також є дієвим інструментом боротьби з тіньовою економікою та контрабандою», — додав Баришовець.

«Наш край» пропонує подати відповідне звернення до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.