“Наш край” підтримав вимогу щодо виплати компенсації жителям зони спостреження Южно-Української АЕС

28.03.18

«Наш край» підтримав звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою виплатити компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Южно-Української атомної електростанції. Про це повідомив голова фракції “Нашого краю” Юрій Кормишкін.

За його словами, люди які проживають в зоні спостереження Южно-Української АЕС не отримують у повному обсязі гарантовану законом компенсацію.

“Відповідно до Закону України місцевим бюджетам  перераховується держсубвенція на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення. Для населення,  яке проживає в зоні Южно -Української АЕС сума недофінансування коштів сьогодні складає 168 088 млн грн. З цієї суми обласний бюджет Миколаївської області недоотримав – 50, 426 млн грн”, -зазначив Юрій Кормишкін.

Він наголосив, цих коштів достатньо для виконання, наприклад, обласної програми освітлення всіх сіл Миколаївської області.

“Таким чином, для більш ніж 800 тисяч людей, які проживають в 462 населених пунктах України у зоні спостереження підприємств ядерної енергетики, у тому числі у зоні спостереження Южно-Української АЕС, це суттєва сума, яка б могла бути направлена на покращення умов життя в регіоні”, -переконаний Юрій Кормишкін.

Він зазначив, дане питання заслуговує особливої уваги, та фракція  “Нашого краю” голосуватиме за вирішення цієї проблеми.

“Люди які проживають в зоні спостереження Южно-Української АЕС повинні отримати гарантовану законом компенсацію”, -підсумував Юрій Кормишкін.