«Наш край»: Необхідно зняти зі звичайних людей фінансування декомунізації

10.03.16vetr block - «Наш край»: Необхідно зняти зі звичайних людей фінансування декомунізації

«Наш край» вимагає, щоб Верховна Рада на найближчому пленарному тижні розглянула та прийняла законопроекти, що знімають з людей фінансове навантаження у зв’язку з декомунізацією. Про це йдеться у заяві партії, поширеній сьогодні. Партія не допустить проведення декомунізації за рахунок людей.

У партії зазначають, що процес ліквідації радянської атрибутики, який стартував з помпою, оплатять самі громадяни. «Зміну табличок після перейменування вулиць мають намір закласти у тарифи на утримання прибудинкової території, а перереєстрацію статутних документів змусять оплатити підприємців. «Наш край» вимагає, щоб Верховна Рада на найближчому пленарному тижні розглянула та прийняла законопроекти, що знімають з людей фінансове навантаження, пов’язане з декомунізацією. Партія не допустить проведення декомунізація за рахунок людей», – йдеться у заяві.

За словами авторів заяви, законом про декомунізацію взагалі не передбачені джерела для фінансування його реалізації. «Тепер, коли справа дійшла до практики, виникло питання, а хто оплатить витрати. Наприклад, за чий рахунок повинні бути замінені таблички на будинках після перейменування? Київські чиновники, зокрема, вже заявили, що зміна табличок повинна бути закладена до тарифу на утримання прибудинкової території та з цих коштів оплачена, тобто за рахунок громадян », – зазначає« Наш край ».

Також партія виступає проти оплати зміни назв вулиць та населених пунктів за рахунок підприємців «З нового року, після прийняття в новій редакції профільного закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» з нього зникла норма про звільнення від сплати адміністративного збору під час перереєстрації документів e зв’язку з перейменуванням і зміною комуністичних назв. Таким чином, за внесення змін до статутних документів, пов’язаних з перейменуванням вулиці або міста, юрособи заплатять понад 410 грн. а фізичні особи – підприємці – майже 140 грн.», – наголошують представники політичної сили.

«Наш край» вносить на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до законів про декомунізацію і державної реєстрації підприємств. «Ним передбачено фінансування всіх заходів щодо декомунізації з державного і місцевих бюджетів, а також звільнення підприємців від сплати адміністративного збору за зміну статутних документів у зв’язку зі зміною радянських назв вулиць та населених пунктів», – наголошується в заяві партії.

«Вимагаємо від Верховної Ради у терміновому порядку прийняти запропонований «Нашим краєм» законопроект. Необхідно зняти зі звичайних людей фінансування декомунізації», – резюмує «Наш край».