«Наш край» наполягає на необхідності державного регулювання цін на газ, щоб захистити українців від апетитів олігархів

01.06.21novost shahov gaz - «Наш край» наполягає на необхідності державного регулювання цін на газ, щоб захистити українців від апетитів олігархів

Вільний ринок газу в українських реаліях працює виключно в інтересах олігархів. Попри обіцянки уряду, жоден з постачальників блакитного палива, ціну не знизив. Для влади – це мало б стати сигналом до відновлення державного регулювання ринку, заявив співголова партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.

«Весь розрекламований «ринок» газу – на практиці виявився фікцією, кишеньковою іграшкою олігархів. Уряд наполіг, щоб компанії встановили річний тариф не в момент найнижчої вартості закупівлі газу – влітку, а в квітні, коли прогнозувати ціни майже неможливо. Як результат українці отримали чергове зростання тарифів», – заявив Сергій Шахов.

За словами Шахова, уряд має втрутитися у цю ситуацію і захистити споживача доступними тарифами на газ. Зокрема, як твердить нардеп, чинниками, які можуть призвести до зниження цін на газ, є збільшення власного газовидобутку, закупка річного об’єму газу в літній період, максимальне скорочення й забезпечення прозорості ланцюжка надходження газу до споживачів.

«Такі тарифи на газ є результатом того, що уряд навіть не намагається забезпечити газом українських побутових споживачів за доступною ціною. В Україні достатньо ресурсів, щоб забезпечувати себе газом власного видобутку. І лише через непрофесійні дії уряду і апетити газових олігархів ми до цього часу змушені купувати газ для населення втридорога. Уряд має припинити робити вигляд, що в Україні є ринок газу і подумати не про самопіар, а про людей, які не спроможні оплачувати космічні платіжки», – сказав Сергій Шахов.

Як повідомлялося, у загальнонаціональному масштабі ціна на блакитне паливо зросла до 7,88 —13,5 гривні.

Найменшу фіксовану на рік ціну своїм споживачам запропонували: «Евода Трейд» – 7,88 грн за куб. м, «Уманьгаз Збут», «Черкасигаз Збут» – 7,89 грн, «Нафтогаз України» – 7,96 грн, «Волиньелектрозбут» та «ЗакарПАТтя Енергозбут» – 7,98 грн. Найбільша кількість постачальників виставили ціну без однієї копійки 8,00 грн за куб. м.

Ще дев’ятнадцять постачальників газу запропонували своїм клієнтам фіксовані на рік тарифи у розмірі від 8,2 грн за куб. м до 12,9 грн. Найвищі тарифи на газ – 13,5 грн за куб. м – у споживачів компаній «Херсонська обласна ЕК», «Житомирська обласна ЕК» та «Чернівецька обласна ЕК».