“Наш край” на Чернігівщині не підтримує Стратегію реформування лісової галузі

12.12.173 - “Наш край” на Чернігівщині не підтримує Стратегію реформування лісової галузі

Представники політичної партії «Наш край» на Чернігівщині не підтримують Стратегію реформування лісової галузі, яку уряд затвердив до 2022 року. Про це повідомила керівник фракції «Наш край» у Чернігівській обласній раді Ольга Чередник.

За її словами, стратегія не передбачає розвиток сільських територій в лісових областях.

“Концепція стратегії повинна визначати не тільки напрями розвитку лісового господарства, але й розвиток сільських територій в лісових областях, де без лісу не має ані інфраструктури, ані роботи та дати орієнтири на розвиток малого і середнього бізнесу на селі”, -зазначила Ольга Чередник.

Крім того, як зауважила Ольга Чередник, стратегія повинна містити відповідну Програму відтворення лісів в Україні.

“Стратегія повинна передбачити відповідну Програму відтворення лісів в Україні яка прийнята в багатьох країнах. Тільки в Поліссі більше 500 тис. га сільськогосподарських паїв з лісом, які потрібно узаконити. Також залишаються не врегульовані питання полезахисних смуг, які вирубуються на паливо”, – наголосила вона.

Вона зазначила, активісти партії через представників у парламенті звернулися до уряду з пропозиціями внести зміни з урахуванням фахівців галузі.

“Ми звернулись до уряду з пропозиціями внести зміни у стратегію на  основі проекту, що був розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародними експертами та підтримувався  профспілкою працівників лісового господарства України. Серед основних вимог – відмова від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі та заборона приватизації державних лісогосподарських  підприємств або передачі їх у концесію”, -підсумувала Ольга Чередник.