На Одещині шукали шляхи подолання наслідків жорстокої посухи

29.04.20

Співголова партії “Наш край”, народний депутат Антон Кіссе взяв участь у виїзному засіданні. Спільно з керівництвом області та керівниками сільгосппідприємств і фермерських господарств шукали шляхи подолання наслідків жорстокої посухи.

В околицях села Орлівка Ренійського району, прямо на полі, відбулася виїзна нарада керівників Одеської обласної ради і обласної державної адміністрації. На порядку денному було лише одне питання – подолання соціально-економічних наслідків катастрофічної посухи, яка охопила Одеську область і інші південні регіони України.

У виїзній нараді поряд з обласними чиновниками взяли участь співголова партії «Наш край», народний депутат України Антон Кіссе, і його однопартійці зам. голови Одеської облради Юрій Дімчогло і депутат Одеської облради Георгій Чіклікчі.

За інформацією обласного керівництва, в поточному році на Одещині випало найменша кількість опадів за останні 20 років, що спричинить за собою безпрецедентний неврожай з усіма витікаючими наслідками. Сьогодні облдержадміністрація виступила з ініціативою перерозподілити 3 мільйони гривень, передбачених в рамках обласної програми придбання сільгосптехніки, для компенсації витрат фермерів на зрошення полів.

Однак така пропозиція обласної виконавчої влади викликало у багатьох аграріїв лише подив. Згідно з інформацією облради, в Одеській області загальні витрати на посів озимих культур склали 7 мільярдів гривень, тобто перерозподіл 3 мільйонів гривень на користь зрошення – це просто крапля в морі …

Набагато більш конкретним і змістовним був виступ голови депутатської комісії облради з питань агропромислового комплексу, депутата від партії «Наш край» Георгія Чіклікчі. Будучи фахівцем аграрної галузі вже 35 років, Георгій Гаврилович зазначив, що вперше за ці роки бачить таку страшну посуху і назвав перелік головних питань, які потребують термінового вирішення на рівні уряду для порятунку АПК Одеської області. На думку доповідача, центральна влада повинна вжити таких заходів: скасувати ПДВ для сільськогосподарських виробників (як мінімум – на матеріальні витрати під врожай 2020 року); створити регіональний фонд насіннєвого матеріалу і забезпечити часткове відшкодування витрат фермерів на покупку насіння; пролонгувати поточні кредити для підприємств аграрного сектора і компенсувати їм за рахунок держави процентну ставку по майбутнім кредитами; переукласти договори оренди землі і знизити орендну плату за користування земельними паями з існуючих 8-10 відсотків до 3 відсотків від нормативної грошової оцінки землі; знизити фіксований сільськогосподарський податок.

«Тільки так ми зможемо зберегти аграрні господарства і створити їм умови, при яких вони зможуть вижити і розраховувати на врожаї майбутніх років», – заявив Георгій Чіклікчі.

У свою чергу народний депутат України Антон Кіссе заявив про готовність домагатися від Кабміну створити урядову комісію для вивчення питання.

«Я, як народний депутат, направив лист прем’єр-міністру України з пропозицією створити урядову комісію, яка спільно з облдержадміністрацією повинна вивчити ситуацію з посухою в Одеській області та вжити конкретних заходів для підтримки постраждалих сільгоспвиробників. Ми будемо і далі спільними зусиллями добиватися вирішення цих питань на рівні Кабінету міністрів», – зазначив народний депутат України Антон Кіссе.