На Чернігівщині депутати  «Нашого краю» ознайомилися із бюджетним процесом

04.10.16

На Чернігівщині у рамках проекту «Школа партії» відбулись  навчальні семінари для депутатів та активістів «Нашого краю» із Срібнянського, Талалаївського, Прилуцького, Ніжинського, Борзнянського, Бахмацького, Носівського районів та з міст Ніжин, Прилуки.

Основна тема семінару у Прилуках – участь депутата місцевої ради у бюджетному процесі, враховуючи чинні податкову і бюджетну системи України, проведення децентралізації у нашій державі. Не залишилися осторонь питання методики і технології складання бюджету місцевої ради. Окремо йшлося про лобіювання інтересів виборців та процесу вирішення проблем територій депутатом місцевої ради. Під час практичних завдань депутати й активісти мали змогу відпрацювати навички підготовки депутатських та колективних звернень, подання електронних петицій. Також учасники семінарів ознайомилися із особливостями формування і затвердження програм соціально-економічного розвитку окремих територій; основними аспектами нових процедур управління комунальними підприємствами і можливостями депутатського контролю у їхній діяльності.

У Ніжині більше уваги приділили бюджетному регламенту як інструменту діяльності місцевого депутата,  а також залученню і використанню коштів Державного фонду регіонального розвитку для вирішення місцевих проблем, залученню інвестицій у громаду. Навчали депутатів і здійснювати ефективний контроль за видатковою частиною бюджету, виконанням робіт, закупівлею товарів та наданням послуг.