Мешканці Одещини пікетували ВР та Кабмін з вимогою відремонтувати трасу Одеса-Рені

13.07.16

Жителі південних районів Одеської області вимагають від парламенту та уряду значно пришвидшити реконструкцію автомобільної траси міжнародного значення Одеса-Рені. В акції, яка відбулася сьогодні під стінами Верховної Ради та Кабміну за ініціативи партії «Наш край», взяли участь кілька сотень жителів Арцизького, Болградського, Ренійського, Саратського та Тарутинського районів Одеської області.

Учасники акції звернулися до Уряду та Верховної Ради з вимогою невідкладного проведення капітального ремонту та реконструкції міжнародної автомобільної дороги М-15 Одеса-Рені та приведення її у відповідність з міжнародними стандартами і технічними нормами.

За словами співголови партії «Наш край» Антона Кіссе, весь транспорт, який заїздить в Одеську область, мусить об’їздити Бессарабію через відсутність нормальної дороги. «Для того щоб повністю закінчити ремонт, потрібно заасфальтувати іще більше 100 кілометрів дороги. Ми уже досягли того, що дорогу Одеса-Рені було внесено у перелік об’єктів, які будуть ремонтуватись за бюджетні кошти. Але на сьогодні ремонт відбувається такими темпами, що завершення реконструкції треба чекати не менше п’яти років», – зазначив він.

На думку учасників акції, траса Одеса-Рені – єдина автомобільна дорога, яка з’єднує південь України з країнами Європи, має стратегічне значення для соціально-економічного розвитку регіону.

«Але вантажопотоки йдуть в обхід України, скорочуються пасажирські перевезення, збільшуються показники ДТП з трагічними наслідками. Особливу тривогу викликає безпека дітей, які в зв’язку з реформуванням шкіл, вимушено будуть їздити щодня в інші села бездоріжжям», – повідомив Антон Кіссе.

Співголова «Нашого краю» наголосив, що на ремонт цієї траси потрібно хоча б 1,5 млрд. гривень. «Під час робочої зустрічі із прем’єр-міністром Гройсманом ми домовилися про те, що відтепер за ремонт нашої траси персонально відповідає віце-прем’єр Кістіон», – підсумував він.

Як відомо, міжнародна траса Одеса-Рені збудована в 50-60 роки ХХ століття та за майже 60 років експлуатації жодного разу капітально не ремонтувалася.