Кропивницький на грані катастрофи – олігархи влаштували місту льодовиковий період

14.03.18

ЗАЯВА

Партії «Наш край»

У Кропивницькому знову склалася небезпечна техногенна ситуація з газопостачанням та опаленням міста. Небезпека має штучний характер та спровокована керівництвом «Кіровоградгазу» напередодні різкого похолодання.

Сьогодні працівники ВАТ «Кіровоградгаз» почали перекривати подачу блакитного палива на котельні теплогенеруючого підприємства ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Це підприємство, яке опалює 2/3 Кропивницького. Станом на 11:00 від газопостачання відключено котельні по вулицях Миру, Родімцева, Робочій, Андрія Матвієнка, Шатила та Центральну котельню.

Керівники ВАТ «Кіровоградгаз» називають надуману причину для перекриття: начебто є борги теплогенеруючих підприємств перед газорозподільною компанією. За нашою інформацією, ці борги є поточними. Підприємство за ними розраховується в міру надходження коштів державної субвенції на житлові субсидії і пільги та оплату послуг за тепло.

Дії «Кіровоградгазу» грубо порушують рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яким газорозподільному підприємству прямо вказано забезпечити стабільне газопостачання котелень ДП «Кіровоградтепло». Відключення котелень створює загрозу того, що житлові будинки, дитячі садочки, школи, заклади охорони здоров’я залишаться без тепла.

Нагадаємо, у листопаді минулого року «Кіровоградгаз» вже перекривав постачання газу 7 котельням міста. Через це без опалення залишилися житлові будинки, 2 школи та 3 дитячих садочки. Тоді уникнути трагедії в місті вдалося тільки завдяки теплій погоді та тиску громадськості, секретаря Кропивницької міської ради Андрія Табалова і депутатів від “Нашого краю”.

Вимагаємо від керівництва Генпрокуратуру, МВС та СБУ негайно надати правову оцінку діям керівництва ВАТ «Кіровоградгаз». У разі виявлення складу злочину в діях керівництва ВАТ «Кіровоградгаз», вимагаємо негайно відкрити кримінальне провадження та провести публічне розслідування.

Вимагаємо від Прем’єр-міністра провести ретельну службову перевірку дій щодо відключення від газопостачання об’єктів соціальної інфраструктури.

Закликаємо Верховну Раду негайно розглянути вже зареєстрований законопроект №7408, який запобігає відключенню об’єктів соціальної інфраструктури та їхніх постачальників тепла від газу.