header 2 1024x423 - ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА МІСЦЕМ ФАКТИЧНОГО ПРОЖИВАННЯ

ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА МІСЦЕМ ФАКТИЧНОГО ПРОЖИВАННЯ

Новий Виборчий кодекс закріпив можливість «прив’язати» виборчу адресу не лише до реєстрації, а й до фактичного місця проживання. Щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, виборець має змінити виборчу адресу не пізніше 9 вересня 2020 року.

Існує два шляхи, як змінити виборчу адресу. Ви можете зробити це особисто, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем, де ви фактично проживаєте, або онлайн.

Варіант 1. Якщо ви хочете змінити виборчу адресу особисто

Крок 1. Знайдіть потрібний вам відділу ведення Державного реєстру виборців. Детальну інформацію про місце розташування потрібного відділу та його контакти можна знайти на сайті ДРВ у розділі “Відділи ведення реєстру”.

Зауважте, що деякі відділи ведення ДРВ не здійснюють особистого прийому громадян через карантинні обмеження. Тож, якщо ви плануєте подати заяву про зміну виборчої адреси у паперовому вигляді, заздалегідь зателефонуйте до свого відділу.

Крок 2. Підготуйте необхідні документи.

Під час звернення до органів Державного реєстру виборців насамперед потрібно:

– показати паспорт громадянина України, а у разі нещодавнього набуття громадянства України – посвідчення громадянина України. Жодних документів на підтвердження місця фактичного проживання додавати до заяви не потрібно.

Крок 3. Подайте заяву про зміну виборчої адреси. Бланк заяви можна отримати безпосередньо у відділі Державного реєстру виборців. Якщо ви хочете зекономити час, то цей бланк можна завантажити тут, роздрукувати та заповнити вдома.

На розгляд заяви передбачено 15 днів з моменту її отримання. Повідомлення про зміну виборчої адреси  може бути видано виборцю безпосередньо у відділі ведення ДРВ або надіслано поштою на нову виборчу адресу.

vote registration icons 01 1024x486 - ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА МІСЦЕМ ФАКТИЧНОГО ПРОЖИВАННЯ

 

Варіант 2. Якщо ви хочете змінити виборчу адресу онлайн

Якщо у вас є єдиний цифровий підпис (ЄЦП), ви можете подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн.

Електронний підпис можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК). Наприклад, в АЦСК Приватбанку, УкрСиббанку, Ощадбанку, Державної фіскальної служби, Державного підприємства «ДІЯ» та інших. Зауважте, що деякі установи беруть платню за цю послугу. Повний перелік АЦСК доступний на ресурсі «Центральний засвідчувальний орган». Після отримання цифрового підпису потрібно здійснити низку кроків, щоб змінити виборчу адресу онлайн.

Крок 1. На сайті Державного реєстру виборців заходимо в особистий кабінет (верхній правий куток).

Крок 2. Обираємо вкладку «Заяви, запити».

Крок 3. Авторизуємось за допомогою ЄЦП .

Крок 4. Підтверджуємо свої ідентифікаційні дані.

Крок 5. Обираємо «Звернення щодо зміни виборчої адреси». Після чого переходимо до створення відповідної заяви «щодо зміни виборчої адреси».

Крок 6. Обираємо опцію «фактичне проживання», вводимо фактичну адресу, натискаємо «подати заявку» та підписуємо її своїм ЄЦП. Уважно заповнюйте усі дані!

Крок 7. Отримуємо листа на пошту, що нашу заявку на зміну адреси отримано. Другий лист, що адресу вже змінено, ви отримаєте через 2-3 доби.

vote registration icons 2 01 1024x696 - ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА МІСЦЕМ ФАКТИЧНОГО ПРОЖИВАННЯ

Обравши відповідний варіант та здійснивши усі необхідні кроки, ви зможете проголосувати у громаді, в якій проживаєте.

Не зволікайте! Термін подання заяв для участі у місцевих виборах 25 жовтня – не пізніше 9 вересня!