Ігор Тищенко, Черкащина: Ми знаємо, як змінити наше місто на кращ е, і зробимо це

17.09.15

Ігор Тищенко, екс-депутат міської ради Черкас, розповів нашому кореспонденту, чому вирішив пов’язати свою долю з партією «Наш край» та про проблеми, які стоять сьогодні перед містом.

Хто представляє вашу команду на з›їзді?

До Києва на з’їзд прибули, можна так сказати, кращі представники Черкас. Це і прості робітники, і вчителі, і науковці, люди багатьох інших професій — всі, кому не байдуже майбутнє рідного міста. Саме тому ми тут, на з’їзді партії «Наш край».

Хочеться назвати Володимира Іваненка. Це людина, яка неодноразово ставала чемпіоном світу з пауерліфтингу і як депутат Верховної Ради дуже багато зробила для розвитку спорту в Черкасах та Черкаській області.

Чи є в списку вашої делегації кандидати в керівники міста та обласних населених пунктів?

Є, й багато. І ми прагнемо того, щоб ці люди були гідними тих постів, на які балотуватимуться, і хотіли багато чого змінити, бо пора вже змінювати. Той розбрат, який відбувається сьогодні в Україні, треба закінчувати й займатися безпосередньою роботою на місцях на благо наших громадян. Це зараз найголовніше. Тому ми й прийшли в партію «Наш край». Одним із головних завдань громадянського суспільства є допомога літнім і хворим людям та дітям. І це також – один з основних напрямів нашої роботи на місцях.

Програма партії «Наш край» – це як покажчик, куди наш звичайний громадянин може «податися» і брати участь у змінах країни, у тому числі – у децентралізації влади в Україні.

На який результат ви розраховуєте на місцевих виборах?

Ми – максималісти, і впевнені, що отримаємо максимальну кількість місць.

Можна сказати, що ваша команда йде на вибори з якимись конкретними досягненнями?

Звичайно. Представники нашої партії вже багато чого зробили для своїх мікрорайонів. З поміж іншого – дитячі майданчики, пандуси для інвалідів, матеріальна допомога для тих мешканців Черкас, які її потребують. Ми й надалі допомагатимемо людям, що є і залишиться пріоритетом у нашій роботі.

Припустимо, що на виборах ви отримали ті результати, які запланували. Які першочергові завдання вирішуватимете?

У Черкасах є кілька першочергових завдань. Це, насамперед, боротьба з корупцією. Хіба що ледачий не намагався дерибанити бюджет міста. Необхідно припинити це. Треба, щоб гроші, які заробили черкащани, розподілялися за їхньою участю, і щоб вони вирішували, куди їх витратити. Вкрай необхідно зайнятися асфальтуванням доріг, які сьогодні в жалюгідному стані. Прикро було дізнатися, що Черкаси названі мало не в першій десятці українських міст з найгіршими дорогами. Будемо з цим боротися. І звернемо особливу увагу на розвиток промисловості, тому що у нас зупинилося багато заводів. Ми хочемо їх запустити. І хочемо залучити інвестиції в місто та спрямувати кошти міського бюджету на найпотрібніші напрями. Це наші основні завдання.

Який прихований на сьогодні потенціал Черкас треба, на вашу думку, використовувати передусім?

Найголовніший прихований потенціал – це все-таки мешканці нашого міста. Те, що їх не допускали до участі в планах розвитку міста, до розподілу бюджету – це найбільша помилка, яку робила вся попередня влада стосовно мешканців Черкас.

Як ви збираєтеся відродити промисловість у місті?

Залучити інвестиції в місто і область. У нас в команді є люди, які можуть професійно займатися цими питаннями, і ми над цим працюємо вже зараз.

Чим збираєтесь привабити?

Тим, що може зацікавити інвесторів. У черкаській області це, в основному, земля – у нас найродючіші землі в центральній Україні. Із незрозумілих причин було зірвано багато угод з європейськими виробниками, зокрема з «Бондюель». Ми хочемо дати новий імпульс розвитку нашому сільському господарству і промисловості.

І для цього ви хочете отримати відповідні повноваження на місцевих виборах?

Звісно. І навіть якщо ми їх не отримаємо, то будемо все одно намагатися якось впливати на ситуацію. Але головне наше завдання – перемогти і зробити все, щоб людям жилося краще.

Чим «Наш край» відрізняється від інших партій?

Передусім – політичною незаангажованістю. Це наша головна відмінність. Ми прийшли змінити наш край, наші Черкаси на краще. А політиканство, яке притаманне багатьом партіям, нам чуже. Наше завдання на наступний день після виборів – об’єднати наше громадянське суспільство, закінчити чвари і розпочати облаштування нашої держави.

Якими ви бачите Черкаси через кілька років?

Я не хотів би роздавати зараз обіцянок, як багато представників інших політичних партій і колишні мери, котрі обіцяли багато, проте нічого не зробили. От коли ми вже щось зробимо, тоді й скажемо про це. Звісно, наше головне завдання – зробити місто і область кращими, ніж сьогодні.

На кого спиратиметеся в цій справі передусім?

На тих людей, які бажають щось змінити на краще. Повірте – це більшість черкащан. І такі люди нам потрібні. Як сьогодні вже говорили на з’їзді, багато з них зараз не знають, до якої політичної сили примкнути, бояться, що їх обдурять. Я закликаю цих людей вступили до наших лав, і ми разом, пліч-о-пліч зробимо наше місто кращим.