Хліб, молоко та крупи подорожчають, якщо уряд не скасує своє рішення, – «Наш край»

26.09.16

«Наш край» вимагає від уряду скасувати своє рішення про відмову контролювати ціни на продукти. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, коментуючи запровадження Кабміном з 1 жовтня пілотного проекту щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування.

За його словами, рішення Кабінету міністрів про тимчасову відмову від регулювання цін на продукти харчування слід негайно скасувати, адже це у першу чергу вдарить по пенсіонерах, одиноких матерях та дітях. «Виробники та продавці скористаються такою ініціативою та вкотре піднімуть ціни, тому суспільство очікують нові, захмарні цінники на хліб, крупи, яйця, ковбасні вироби, борошно», – наголосив Олександр Мазурчак.

Співголова «Нашого краю» переконаний, що подібними діями уряд намагається зняти з себе відповідальність за погіршення економічної ситуації у країні, тому вкотре намагається вирішити свої проблеми за рахунок людей.

«Наразі така ініціатива Кабміну викликає не лише нерозуміння, а навіть подив, оскільки до списку «нерегульованих продуктів»  внесене навіть дитяче харчування та суміші для штучного вигодовування малюків», – додав він.

За його словами, Кабмін має спочатку розробити механізм дієвого захисту соціально вразливих верств населення, а лише тоді експериментувати з вільними цінами на продукти. «Подібні дерегуляційні експерименти можна здійснювати лише після остаточної впевненості в тому, що законні права найбільш незахищених верств населення – пенсіонерів, одиноких матерів, дітей з неповних сімей – не будуть порушені», – резюмував Олександр Мазурчак.