Галина Булавка, Дніпропетровщина: Важливо, щоб людина, яка перебуває у владі, вміла співпереживати та співчувати

11.10.15

Голова Дніпропетровської міської організації політичної партії «НАШ КРАЙ» в. о. міського голови Дніпропетровська Галина Булавка розповіла про своє бачення взаємин між владою і людьми, політиками і виборцями, однодумцями і конкурентами.

У вас великий досвід роботи у владі, чому цей досвід вас навчив?

Як депутат я знаю, що людей цікавлять питання – як вони живуть, де і в яких умовах. Якраз вирішенням цих наболілих проблем і повинен займатися міський голова з виконавчим комітетом.

Друге питання – як об’єднати зусилля всіх тих, хто готовий впливати на результат розвитку міста. Я твердо впевнена, що хто б не прийшов на посаду керівника міста, він повинен захищати економічні та соціальні інтереси виборців. Я готова запропонувати всім майбутнім кандидатам зайти в команду міста і працювати на благо людей. Тим більше що за кожним потенційним кандидатом є свій виборець. Переможець буде один, але я хочу, щоб було враховано думку кожного містянина. У всіх кандидатів будуть хороші програми, що заслуговують уваги, всі вони будуть спрямовані на благо міста, але найголовніше – зуміти об’єднати їх. І я впевнена, що мені це вдасться.

У державі влада лише тоді сильна, коли вона вибудовує з кожною людиною політичні, економічні та соціальні стосунки, що базуються на демократичних принципах. Я за своєю природою є людиною об’єднавчою і творчою. Впевнена, що зможу забезпечити нормальний діалог з усіма громадськими організаціями, політичними структурами та бізнесом. Враховуючи мій багаторічний досвід роботи, вважаю важливим наголосити, що місто має розвиватися системно. Це означає, що всі програми повинні бути затверджені міською радою. Всі інвестиційні проекти повинні бути підконтрольні містянам. Інвестор має знати, куди він вкладає гроші, а влада зобов’язана створити всі умови для розвитку його бізнесу. Потрібно надати рівні умови для роботи бізнесу. Саме так повинно бути в демократичній державі.

Чи були у вас вчинки і рішення, які ви можете визнати вірними або навпаки помилковими?

Робота у владі збіглася з періодом, який в історії називають епохою змін. Але я завжди намагалася знаходити компроміс як з громадськими діячами, так і з політичними силами, що реально існували і формувалися на той час. Я вважаю, що потрібно правдиво трактувати історію, потрібно творити, а не руйнувати.

Дуже важливо, щоб людина, яка перебуває у владі, вміла співпереживати, співчувати, адже не кожному це дано. Пригадую, коли вся країна з гіркотою переживала загибель видатного політичного діяча, лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола. Я як представник влади прийшла в офіс Народного руху в Дніпропетровську і запропонувала допомогу у відправці людей на церемонію прощання…

Обіймаючи посаду голови обласної ради, в період виборів президента у 2004 році я працювала в умовах жорсткого політичного протистояння. Як керівник мала приймати важливі рішення, і передусім правильні та справедливі. Бо Україна тоді різко ділилася за політичними симпатіями на схід і захід. Важливо було, щоб цей період пройшов без глобальних потрясінь. Зараз багато уваги в пресі приділено моїй присутності на з’їзді федералістів у Сєвєродонецьку в 2004 році. Хочу сказати, що ми, представники влади, були офіційно запрошені на противагу з’їзду, який пройшов у Західній Україні.

Я там була через посаду, яку обіймала. Як керівник області я не могла там не бути. Це сторінки історії… Але я голосувала проти розколу України. Після з’їзду у Дніпропетровську було скликано позачергову сесію обласної ради з питання щодо ситуації в Україні, яка склалася в період виборів президента. Я хочу за допомогою ЗМІ надати архівний документ, в якому відображено мою доповідь на цій сесії. У той день рішенням обласної ради було засуджено сепаратистські дії в будь-яких регіонах України, весь депутатський корпус виступив за суверенітет і територіальну цілісність України. Я пишаюся цим! Пишаюся тим, що в черговий раз довела сама собі, що можу досягати консенсусу за будь-яких конфліктів. Приємно, що це було відзначено президентом України Віктором Ющенком, який вручив мені орден Княгині Ольги I ступеня.

Якими будуть ваші побажання потенційним кандидатам-суперникам?

Щоб ми пройшли достойно, ми не повинні змагатися в тому, хто кого більше принизить і образить. Центральною ідеєю після виборів має бути ідея об’єднання і творення! Кожному кандидату потрібно йти до людей з конструктивними пропозиціями і реальними програмами, щоб покращити їхнє життя. Я закликаю всіх учасників виборчої кампанії, всіх потенційних кандидатів об’єднатися після виборів, ухвалювати правильні рішення, працювати продуктивно на благо рідного міста!