Для кожного третього українця тепло в оселях у наступному сезоні стане розкішшю, – співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак

25.05.21.jpg - Для кожного третього українця тепло в оселях у наступному сезоні стане розкішшю, – співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак

Відкриття вільного ринку енергоресурсів для України не на часі та не відповідає національним інтересам країни. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

На його переконання, цей крок уряду може виявитися фатальним для сімейних бюджетів третини українців та економіки держави загалом, адже неминуче спричинить кризу національної системи ЖКГ.

«Відмова від державного регулювання галузі означає її добровільний перехід в управління вузького кола олігархів, які діятимуть виключно з метою власного збагачення та нехтуватимуть інтересами держави і громадян. Говорити про відкриття вільного ринку енергоресурсів можна буде лише тоді, коли рівень достатку українців зрівняється з європейським. Коли середня зарплатня та мінімальна пенсія відповідатимуть показникам хоча б наших найближчих західних сусідів, а система соціального захисту зможе гарантувати допомогу усім, хто її справді потребує», – заявив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» наголосив, що без контролю з боку держави ціни на ринку газу стануть недосяжними для більшості українців уже наступного опалювального сезону.

«Варто лише згадати, що торік, після скасування спеціальних обов’язків для побутових споживачів, ціна на газ зросла майже утричі всього за 6 місяців. Це тривало допоки уряд під тиском аргументів, зокрема й представників партії «Наш край», не втрутився та не обмежив апетити газотрейдерів посеред опалювального сезону, коли ціни у платіжках стали непідйомними для абсолютної більшості українців», – зазначив Олександр Мазурчак.

За його прогнозом, газотрейдери і цього разу швидко підвищать ціну до рівня європейських хабів. Це, у свою чергу, спровокує нову хвилю неплатежів.

«На початок квітня 2021 борги підприємств теплокомуненерго перед Нафтогазом сягнули 68,2 млрд грн. З них борги за виробництво теплової енергії становлять 55 млрд грн. По суті – це борги кінцевих споживачів. Українці перестали платити за комунальні послуги, бо суми у платіжках стали для них непідйомними. І чим далі зростатимуть тарифи, тим більше зростатимуть й борги. Відтак криза системи неминуча», – підсумував Олександр Мазурчак.

Він нагадав, що в Україні достатньо власного газу, видобуток якого потрібно розвивати, і уряд повинен розробити і впровадити програму використання газу вітчизняного видобутку від компанії «Укргазвидобування». Тоді Україна зможе забезпечити себе газом власного видобутку за доступною ціною.