Для господарників, які користуються зрошувальними системами, ренту потрібно скасувати, – Юрій Кормишкін

27.03.18

Підтримати українських аграріїв та скасувати ренту тим аграріям, які користуються зрошувальними системами, вимагають у влади депутати  Миколаївської обласної ради від «Нашого краю». Про це заявив голова Миколаївської обласної організації «Нашого краю» Юрій Кормишкін у зверненні до КМУ та Верховної Ради.

За його словами, якщо уряд піде на такі кроки, то уже в цьому сезоні українські аграрії відчують значну підтримку.

«В податковому кодексі 1 січня були прийняті зміни і нашим зрошувальним системам поставили рентну плату. Якщо на сьогодні забір води на зрошення коштував 25-50 копійок, то у зв’язку зі змінами у податковому кодексі, який суперечить земельному та водному кодексам, сьогодні люди, які займаються зрошенням, будуть платити в два-три рази меньше»,  – зазначив Юрій Кормишкін.

По словам Кормишкіна часу залишилось не так багато, так як уже через півтора місяці господарники розпочнуть активну фазу використання зрошувальних систем.

«Ми підготували цей документ, щоб у Верховній Раді внесли правку, що зазначені сільгоспвиробники є платниками ренти на використання води. Таким чином, ми допоможемо нашим аграріям, які займаються зрошенням, платити за воду не в два-три рази більше, і привести законодавство в порядок», – підсумував Юрій Кормишкін.