Депутат від «Нашого краю» наполягає на впровадженні програм профілактики онкозахворювань на місцевих рівнях

08.08.18

Щоб люди з онкологією не чекали місяцями на допомогу від держави, програми оперативної підтримки онкохворих та профілактики захворювання повинні працювати на місцевих рівнях. Таку думку висловив депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Андрій Закусилов.

Депутат переконаний, що динаміка зростання захворюваності онкологією серед населення вимагає негайної реакції від органів влади, як державного, так і місцевого рівнів.

«В Україні більше мільйона населення хворих на рак. Щороку 1 тис. дітей вражає онкологія. Державні програми працюють не зовсім ефективно, оскільки немає окремої програми ранньої діагностики онкозахворювань, а фінансування на ліки приходить частково і то в кінці року. Упевнений, що тільки місцеві програми при місцевих радах здатні оперативно допомагати людям, і Снігурівка тому підтвердження», – каже Андрій Закусилов.

Депутат розповів, що вже більше року в Снігурівці при районному та міському радах діють програми допомоги онкохворим людям.

«Для отримання фінансової підтримки необхідно звернутися до місцевої ради і дати запит, надати пакет документів, після чого проводитися оперативне збори комісії і заявнику виділяються гроші в сумі до 5 000 грн», -зазначив Андрій Закусилов.

В тому числі, за словами депутата, підтримана його ініціатива щодо впровадження проекту співфінансування на закупівлю сучасного апарату УЗД для діагностики онко- та інших захворювань для Снігурівської центральної міської лікарні. Даний проект вже поданий на конкурс.

«Я знаю проблему Снігурівського району, а обласна проблема – це значна сума грошей. Упевнений, що за прикладом Снігурівського району можливо впровадити такі ж програми і в інших радах, а на обласному рівні прийняти окрему програму допомоги і профілактики. Мінімум 2 мільйони грн на рік потрібно передбачити в обласній програмі. Паралельно повинні працювати програми профілактики захворювання і боротьби з онкологією», – підсумував Андрій Закусилов.