Чиновників-розкрадачів ковідного фонду потрібно судити за умисне вбивство, – Мазурчак

03.06.21novyna mazurchak kovid fond glav - Чиновників-розкрадачів ковідного фонду потрібно судити за умисне вбивство, – Мазурчак

Чиновників, які причетні до розкрадання Фонду боротьби з коронавірусом, потрібно судити як за умисне масове вбивство, адже їх злочини призвели до смертей тисяч українців. Про це заявив співголова політичної партії «Наш Край» Олександр Мазурчак.

«Ймовірно, саме вкрадених грошей не вистачило на порятунок життів українців під час пандемії. За її час в Україні померли від коронавірусу 50 тисяч людей. Такі злочини мають каратися вищою мірою – довічним ув’язненням», – уточнив Олександр Мазурчак.

Так, за його словами, аудит Державної аудиторської служби у Фонді боротьби з коронавірусом виявив порушення на 406 мільйонів, втрати державних коштів на 114,4 млн грн, 25 з половиною мільярдів гривень витрачено із «сумнівною ефективністю використання.

Окрім спірних моментів, зазначає співголова «Нашого краю», є факт «закатування» частини ковідного фонду просто у асфальт. Адже мільярди гривень використали на Великому будівництві та виділили МВС.

«На ремонт доріг в рамках «Великого будівництва» віддали «коронавірусних» 25,7 мільярдів гривень. МВС отримало 4,5 мільярдів «на забезпечення правопорядку». Тридцять мільярдів, яких не вистачило на кисень, місця у лікарнях, апарати ШВЛ та ліки для простих українців», – наголосив Олександр Мазурчак.

За його словами, партія «Наш край» вимагатиме об’єктивного розслідування та обвинувальних вироків до позбавлення волі для фігурантів розкрадання Фонду боротьби з коронавірусом. Не має права уникнути покарання і колишній очільник МОЗу.

«Відставка для колишнього очільника МОЗу Степанова має стати не «вищою мірою покарання», а початком розслідування його зловживань. «Наш край» виступає з ініціативою зі створення Тимчасової слідчої комісії ВРУ, яка має дослідити результати аудиту та зібрати достатньо доказів для початку слідства правоохоронцями. Всі, хто нажився на смертях наших людей, мають постати перед судом», – підсумував Олександр Мазурчак.